Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Willem - zle wiesci - co wy na to?

remzibi 08 Lip 2003 16:03 70807 234
    nieznajoma
    Poziom 13  
    mam wlutowane bc 547 ale prawidłowo tzn b do b c do d itd.
    Diode mam wlutowaną zieloną ale chyba powinna być czerwona (spadki napiec co do zasilania tam gdzie pisze że ma być +5 v to mam około 4,5 V i aby je podnieść to równlogle do rezystora 4,7kom wlutowałem 1,2koma i mam te 5 v.
    Niestety willem zczytuje mi tylko same 04 i widzi układ niby fujitsu)
    Mozesz mi podać wartości rezystorów jakie tam masz po ja pozostałe rezystory mam 3x10 kom, 1kom i 2,2kom 4x1n4148 2x100nF i mam 6 zworek na płytce
  • Zasilacze UPS
    remzibi
    Poziom 24  
    nieznajoma napisał:
    Niestety willem zczytuje mi tylko same 04 i widzi układ niby fujitsu)

masz na bank zwalony adapter , przy odpowiedzi 04 sprawdz D2,D3.
    masz jakies zwarcie albo cos w tym stylu .
    dioda moze byc nawet niebieska.
    to tyle odemnie , wez do reki przyzad i gwizdnij wsystkie polaczenia.
    djtomi
    Poziom 22  
    a tak na marginesie, jak ci odczytuje pamieci eprom 24cxx???
    remzibi
    Poziom 24  
    djtomi napisał:
    a tak na marginesie, jak ci odczytuje pamieci eprom 24cxx???

Bez problemu
    djtomi
    Poziom 22  
    to dziwne bo pic uzywa tych samych lini co 24Cxx moze vpp masz o zlej wartosci.
    --------------------------------------------------------------

A tak na marginesie jaka wersje programatora masz???

Post łączony z dwóch pisanych jeden pod drugim !!! [A]
    remzibi
    Poziom 24  
    djtomi napisał:
    to dziwne bo pic uzywa tych samych lini co 24Cxx moze vpp masz o zlej wartosci.
    --------------------------------------------------------------

A tak na marginesie jaka wersje programatora masz???

Tak to jest dziwne bo mam klopot z PIC-ami a 24 bez klopotu
    w innym watku ktos napisal ze wystarczy zmienic uklady wejsciowe na 4503 i bedzie ok.
    wersja proga to v3b dwustronna na przetworniocy
  • Zasilacze UPS
    Kazimierz
    Poziom 13  
    Witam!
    Gdy miałem na wejściu 74HC367 nie mogłem kasować ani programować flashy np:W29EE011.Po zmianie na CD4503 wszystko OK.
    djtomi
    Poziom 22  
    Tez mam 3B i mam 74HCT367, ale pofatyguje sie o sprawdzenie PIC16F84 jak tylko go kupie...pewnie jeszcze w tym tygodniu, gdzie mozna zakupic flashe 49 i 28 i 29 najlepiej tanio?
    j.vit
    Poziom 19  
    Witam a moze ktos posiada schemat połączeń kabla lpt bo już oczy i wyszukiwarke wypatrzyłem i i nie moge tego znaleśc a wiem że 1do 1 go to nie obsłuży żadnej pamięci do willema!!
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Obsługuje kabel 1:1.
    Michał99
    Poziom 30  
    Jeżeli zrobiony na płycie ze strony Willema to 1:1 z innych zródeł konkretnie nie powiem ale wiem ,że przeplatany.

:arrow: Ja mam na willemie gniazdo meskie, uzywam kabla od skanera primaxa i dziala poprawnie kabel jest 1:1 osobiscie sprawdzalem:D

Scalone posty - 10 minut (za)
    remzibi
    Poziom 24  
    djtomi napisał:
    gdzie mozna zakupic flashe 49 i 28 i 29 najlepiej tanio?

Najtaniej z popsutych plyt glownych - polaz po serwisach.
    djtomi
    Poziom 22  
    Mieszkam w miescie wsi (Szczecin) tu nie ma takich serwisow:( a w sklepie to nawet nie slyszeli ze sa 2MB z serii 28C, nie wspominajac o 29C czy 49C
    hemodializa
    Poziom 13  
    Witam
    Zgadzam się że Willem to bardzo dobry i uniwersalny programator. Wnioskuję więc że albo został źle złożony albo soft zawiera błędy i dlatego nie dziła dobrze.

Jednak warto mieć w zapasie inny programator aby uniknąć nerwówki. ja naprzykład ma jeszcze własnoręcznie "drukowanego "Ponego i jest bardzo mi z tym dobrze.
    Pozrdawiam
    djtomi
    Poziom 22  
    Ale pony ma troche ograniczona baze ukladow, choc ma pare tych ktorych nie obsluguje willem np MDA2061 wystepujaca w DTV:D Pozatym na ponym bywalo ze nie zawsze udawalo sie zaprogramowac pamiec za pierwszym podejscie :(
    kapustos
    Poziom 11  
    Zastosowałem się do wszystkich powyższych uwag. Niestety mój willi przy próbie zaprogramowania W29C040 wyświetla komunikat : "Błąd zapisu sektora 0". Walczyłem na AMD i Intelu z wersją softu 97c, 97g i 97h PL-0v3.
    Jeżeli komuś udało się rozwiązać podobny problem to proszę o sugestie.
    Leap
    Poziom 17  
    Mialem rowniez podobna sytuacjie , chcialem zaladowac bios siorbniety od producenta jako upgrade ale sie wykrzaczal przy zapisie, Zalatwilem drugi taki sam z innego kompa zczytalem zawartosc i ta orginalna zawartosc dopiero mi sie zapisala. Szczerze sam sie zastanawialem dlaczego tak bylo czyzby wymagana byla jakas sekwencja butujaca ?? Dla mnie to bylo dziwne. Ale jakos dalem rade.
    Michał99
    Poziom 30  
    Chciałbym zaprogramować eproma 27C512 pin 28 w programatorze podstawka jest 32n. rozumiem, że mam włożyć scalak od n. 1 a 28 do 32. Jeżeli sie mylę prosze mie poprawić.
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć !

Jak uruchomisz program ( win ) , to po wybraniu typu układu , zobaczysz obrazek z prawidłowo włożonym scalakiem i ustawiemia DIP-ów.
    Gdybyś jednak miał wątpliwości , to zerknij na załącznik :

.
    Michał99
    Poziom 30  
    Rzeczywiście wszystko wyswietlone mam monitor ustawiony na mały kontrast ze wzgledu na oczy i na ciemnym tle nie zauważyłem , a jednak byłem w błędzie. Dzieki :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    SIEKIERA_666
    Poziom 21  
    Witam wszystkich

Ostatnio na stronie willem.org znalazłem coś takiego : http://www.willem.org/ZIP/DocV31s.zip . Do tej pory spotkałem sie tylko z wersją 3.0b i w/g takiej robiłem swój programator. Po ustawieniach podstawek eeprom i PIC oraz braku zworek przy podstawce DIP-32 można wywnoiskowac że jest to pcb3 - w tym wypadku 3.1. Wszystkie pliki i sama płytka są datowane na marzec 2003.
    Czyżby nowsza wersja WILLEMA ?

:sm19:
    remzibi
    Poziom 24  
    Tak na stronie willema tak jest ale to to samo co 3.0 , lepszy jest ten z przetwornica ze wzgledu na szeroki zakres regulacji napiec
    djtomi
    Poziom 22  
    Niby z przetwornica fajnie ale z dostaniem na tej wsi ukladu mialem problem, ale dziala poprawnie:D
    Redok
    Poziom 13  
    mam pytanko...na schemacie ma mostek Greatza....do niego mam doprowadzić napiecie stałe....na początku myślałem że to bład ale sciagnałm kilka innych schematow i jest to samo...czy to ma jakies zastosowanie takie cos czy poprostu glupi blad....
    djtomi
    Poziom 22  
    to nie blad, w oryginale pracuje na zasilaczu zmiennego napiecia, ja zastosowalem zasilacz stalego napiecia i wlutowalem 1 diode aby nie pomylic sie z biegunowoscia.
    adi-niunio
    Poziom 22  
    Redok napisał:
    mam pytanko...na schemacie ma mostek Greatza....do niego mam doprowadzić napiecie stałe....

jak na greatza puścisz stałe napięcie to nic sie nie stanie , tylko sie obniży o 1,2 V
    i w tym przypaku nie mma znaczenia na któe wejście podasz + a na które - bo i tak na wyjście biegunowości pozostaną prawidłowe.
    wibi
    Poziom 20  
    A ja chciałem tylko dodac że jest nowe forum dyskusyjne dotyczące tylko programatora Willem na serwerze newsów. Grupa jest pod adresem alt.pl.misc.programator.willem
    Mikrob
    Poziom 14  
    Ten programator jest naprawde dobry jeśli go dobrze poskładać .
    Większość kolegów których pytania i opinie czytałem powinna go lepiej kupić uruchomiony i darować sobie składanie . :wink:
    Kosz będzie niewiele wyższy a oszczędność czasu i zdrowia przy składaniu bezcenna .