Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra 1 zablokowany centralny zamek

rafał-konieczko 08 Maj 2009 19:21 1704 7
  • #1 08 Maj 2009 19:21
    rafał-konieczko
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z zablokowanymi drzwiami przez centralny zamek. Podając masę słychać że zamyka ale nie reaguje na otwieranie. Próbowałem na siłę i nic. Drzwi od kierowcy są otwarte. Czy można jakoś na krótko podłączyc aby silniczek w siłowniku otworzył resztę drzwi??? Rocznik 95r.

0 7
  • Pomocny post
    #2 08 Maj 2009 21:28
    AGATUCHA
    Poziom 16  

Jak próbowałeś siłą wyciągnąć i nic to coś się zatarło albo spaliło.

0
  • Pomocny post
    #3 08 Maj 2009 22:13
    licho23
    Poziom 20  

oryginał czy dokładany?

0
  • #4 08 Maj 2009 22:43
    rafał-konieczko
    Poziom 9  

Próbowałem na siłę i nic. Centralny jest fabryczny. Kable przedzwoniłem i działają. Podając masę do otwierania i nic a zamykanie działa. A na kostce przy siłowniku mam dwie masy te przemienne a na trzech pozostałych jest (+) ok. 2volty

0
  • Pomocny post
    #5 09 Maj 2009 08:10
    licho23
    Poziom 20  

na włączonym zapłonie uderz czymś twardym w centralkę zamka.

0
  • Pomocny post
    #6 09 Maj 2009 08:12
    AGATUCHA
    Poziom 16  

Jak dla mnie to spaliły się siłowniki, trzeba rozebrać boczek i zobaczyć.

0
  • #7 11 Maj 2009 17:43
    rafał-konieczko
    Poziom 9  

Witam. Już sobie poradziłem. Zmieniłem na krótko polaryzację po wcześniejszym rozebraniu siłownika master i reszta odpuściła. Wyciągnąłem również bezpiecznik od centralnego aby nie mieć podobnych sytuacji. Teraz mam zamiar kupić nowy siłownik i alarm i wszystko podłączyć. Ale na pewno wyprowadzę sobie kabelki od silniczka z siłownika aby podobna sytuacja się nie powtórzyła. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #8 11 Maj 2009 17:56
    Artur h
    Poziom 19  

Jeśli rozebrałeś master sterownik lewy są w nim dwa mikro włączniki .Jeden z nich na bank nie działa.(nie ma przejścia styki sie natpaliły) Wystarczy je wyczyścić i całośc właściwie złorzona zacznie normalnie działąć.Pozdrawiam

0