Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka poduszek Renault Clio 2000r

08 Maj 2009 19:23 5135 12
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Pisze w związku z problemem który mi się przytrafił. Mianowicie mam Renault Clio 1.4 2000r i uczestniczyłem w małej stłuczce, wystrzeliły tylko napinacze po naprawie świeciła się tylko kontrolka pasów i serv. Elektryk wymienił mi napinacze i sensor kontrolka zgasła jednak moje obawy budzi to że nie zapala się już wcale nawet po przekręceniu kluczyka co wydaje mi się dziwne bo chyba powinna to robić, założony sensor pochodzi od renault i napinacze rownież. Czy to normalne czy może lepiej będzie wyczyścić ten stary sensor bo również go posiadam.

• Poziom 17  
    Kontrolka powinna się świecić i już. Należy wrócić do Pana Elektryka i poprosić ( a nie od drzwi się drzeć) , żeby zobaczył co i jak.
  • Poziom 13  
    elektryk ci wykasowałlepiej kontrolke na stałe, lepiej wracaj do niego bo ci nie pomógł ,a napewno cie oszukał

• Poziom 17  
    No chyba nie oszukał, bo klient pisze, że ma stary sterownik z kraszem. Może żarówka się wypaliła.
  • Poziom 12  
    pan elektryk zapewne wyrwał Ci tą kontrolke na stałe:-)

• Poziom 17  
    Nie należy nigdy zakładać , że elektryk oszukał kogoś. Zwykle to bardzo porządni ludzie ciężko pracujący za minimum socjalne.
  • Poziom 13  
    No chyba nie oszukał, bo klient pisze, że ma stary sterownik z kraszem. Może żarówka się wypaliła.

Racja te zarówki często sie palą po wizytach u elektroników:-)
  • Poziom 16  
    No w 2000r była jeszcze żarówka ale jeżeli odebrałeś auto i ona nie świeciła po włączeniu zapłonu to na 100% skasował za wyciągnięcie żarówki.
  • Poziom 43  
    marcinmarcin007 napisał:
    Witam wszystkich.
    Pisze w związku z problemem który mi się przytrafił. Mianowicie mam Renault Clio 1.4 2000r i uczestniczyłem w małej stłuczce, wystrzeliły tylko napinacze po naprawie świeciła się tylko kontrolka pasów i serv. Elektryk wymienił mi napinacze i sensor kontrolka zgasła jednak moje obawy budzi to że nie zapala się już wcale nawet po przekręceniu kluczyka co wydaje mi się dziwne bo chyba powinna to robić, założony sensor pochodzi od renault i napinacze rownież. Czy to normalne czy może lepiej będzie wyczyścić ten stary sensor bo również go posiadam.

Napisz dokladnie jeszcze raz,ktora kontrolka sie swiecila po kolizji a ktora nie swieci sie wcale.W desce tego clio nie ma zadnych zarowek(diody led smd)Co sie dzieje z kontrolkami niezapietego pasa i airbag?
  • Poziom 13  
    Dziękuje za tyle odpowiedzi.
    A więc po kolei:
    Po wypadku świeciła się kontrolka od poduszek i napis serv na desce, wystrzeliły napinacze i pasy nie zapinaly się w pełni a kontrolka od zapięcia pasów raz się świeciła raz nie zależało od siły z jaką wciśnięty został pas, ale generalnie świeciła się zawsze kontrolka zapięcia pasów dotyczyła tylko kierowcy, pojechałem do elektryka i wymienił moduł obok drązka zmiany biegów oraz napinacze z tym że jeden nie miał naklejek ale jest taki jak ten stary, jeśli chodzi o sensor to stary był boscha a nowy nie ale był identyczny, po podłączeniu wszystkiego po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki lecz nie ta od poduszek a chyba powinna na początku a potem zgasnąć przed stłuczką zapalała się po stłuczce też z tym że po zapaleniu się gasła i po około 2 sekundach zapalała się ponownie razem z wymienionym napisem serv, jeśli chodzi o to że elektryk pozbył się żarówki to nie ma szans bo byłe cały czas przy nim i nie miał kiedy nawet nie wyciągał licznika a musiał by. Mimo nie jestem laikiem w sparawch elektroniki to musiałem skorzystać z jego pomocy bo nie miałem czasu się z tym bawić i z tego co znalazłem to podobno można wyczyścić sensor programatorem xprog i myślałem żeby go sobie wyczyścić i założyć ponownie ten stary bo zauważyłem jeszcze w czasie jazdy że auto nie zamyka się automatycznie tak jak to miało miejsce poprzednio po przekroczeniu jakiejś prędkości.
  • Poziom 24  
    Kolego z tego co piszesz to wpakowaliście sensor nie od tego auta lub nie od tego modelu co masz bo najprawdopodobniej na linii do licznika nie masz sygnału z sensora poduszek lub masz wyczyszczony sensor przez jakiegoś barana co czyści je na cito
  • Poziom 16  
    Prostuje tu swoją wypowiedź pomyliłem się jest tam dioda, ale dioda jest sterowana masą a nie przez CAN i mogli zblokować kable w sterowniku, wtedy SERVIS gaśnie a co do centralnego to idzie sygnał otwarcia z air bagu i to morze być przyczyną. Weź stary sterownik i niech ktoś ci go dobrze wyczyści.
  • Poziom 43  
    Ucieta linia sygnalowa miedzy sterownikiem airbag a kontrolka poduszek na desce(dlatego nie swieci airbag)Kontrolka niezapietego pasa nie swieci bo nowy napinacz nie posiada styku do sterowania kontrolka albo nie zostal podlaczony(nie ma nic wspolnego z kontrolka airbag)Zeby auto samo zamykalo sie po ruszeniu,trzeba na wlaczonym zaplonie przytrzymac w pozycji OTWORZ przycisk centrala na konsoli srodkowej az pojawi sie sygnal z modulu nadwozia.Gosc zchrzanil ci robote,jesli zrobil by to dokladnie,nie musial by ciac linii kontrolki airbag.Nie dzialaja ci napinacze i poduszki