Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W czym wysłać rower? Czy trzeba zapakować rower? Koszt przesyłki?

08 Maj 2009 19:46 12935 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Najlepiej to skonsultuj się z firmą kurierską,oni powiedzą ci co i jak zrobić.
  • Warunkowo odblokowany
    OK 100 zł chyba że masz umowę z jakąś firmą.Spakuj w pudło i wyślij pocztą.
  • Poziom 15  
    Są takie wielkie ale cienkie pudła-pytaj w sklepach rowrowych .
  • Poziom 35  
    W DHLu wystarczy że owiniesz to taśmą taką przeźroczystą lub czarną to taka usztywniająca taśma w której nie raz są owijane jakieś palety itd DHL w zasadzie nie ma jakiś wymagań co do pakowania a rower to nie szkło także wg mnie nie powinni mieć zastrzeżeń. Wg mnie najlepiej też wysłać DHLem nigdy jeszcze nie miałem z nimi przygody a z innymi firmami tak kategorycznie odradzam GLS paczki idą bardzo długo, kolejna kiepska firma to Siódemka pracują bodajże tylko do 16 bądź 17 raz mieli mi umowę do banku przywieźć a że nie ma mnie w domu o tych godzinach musiałem sam jechać do kuriera i to jeszcze raz go nie było!! Realizacja przesyłek szybka ale te ich godziny i pracownicy nie są przyjaźni. UPS ostatnio miał jakieś problemy też paczka ostatnia do mnie ponad tydzień szła a to za długo choć zawsze paczki przychodziły na czas. Mogę też polecić DPD jeżeli działa u Ciebie ich odział warto zwrócić na nich uwagę też na moje oko dobra firma z odpowiednim podejściem do klienta. Rower nie szkło dasz trochę kartonu owiniesz tą taśmą i jak nic się nie stanie o ile dobrze kartonami właśnie zabezpieczysz ramę i kierownicę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Zabezpiecz ramę tymi rurkami styropianowymi,lub kartonem obłóż wszystkie miejsca gdzie może się w transporcie farba zedrzeć.Oklej taśmą,odkręć pedały,obniż siodełko i skręć ster.Możesz "obłożyć " całość jakąś dużą tekturą i zawinąć folią strecz.Albo samą folią,na grubo.
    Ja co prawda nie kupowałem roweru ale przyszła zakupiona kosiarka do trawy tak zapakowana.Wszystko co można odkręcić dla zmniejszenia gabarytu odkręcone i zawinięte na grubo folią.
    Co do kosztów,popatrz na allegro i w sklepach internetowych po ile wysyłają kurierem.Telefon do firmy kurierskiej nie zaszkodzi też.
  • Poziom 35  
    agnieszka7874 napisał:

Co do kosztów,popatrz na allegro i w sklepach internetowych po ile wysyłają kurierem.Telefon do firmy kurierskiej nie zaszkodzi też.

To nie tak, osoby które sprzedają na allegro lub w sklepach internetowych w większości mają podpisane umowy z kurierami a wtedy koszta wysyłki mocno spadają. Jeżeli już to zobaczyć u indywidualnych sprzedających choć i tam większość podane w przybliżeniu.