Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amator 2c jeden kanał tylko buczy

08 Maj 2009 19:58 1305 5
  • Poziom 13  
    Witam, wpadł mi w ręce taki dość leciwy sprzęt, jeden kanał działa bez zarzutu natomiast drugi jedynie "pulsacyjnie" buczy niezależnie od poziomu głośności tak samo. Bezpiecznik nie był spalony (jednak nie wiem czy ktoś przedemną przy nim nie grzebał), co może być przyczyna ? czyżby niedostępna końcówka mocy ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Proponował bym przejrzeć elektrolity w poblizu buczącej końcówki, Samego GMLa w akcie desperacji mozna rozebrać, i próbować naprawiać, sa tam normalne elementy, tj. końcowe BDP i SMD , ale trzeba mieć troche wprawy
  • Poziom 13  
    Dzięki, spróbuje od elektrolitów, jednak na naprawę końcówki braknie mi chyba wprawy ;)

Doszedłem do tego, że kanał gra jednak nadal występuje to buczenie
  • Poziom 20  
    jak w końcówce jest GML to należy dać sobie spokuj, spróbuj zmierzyć na wyjściach głośnikowych napięcie jeżeli napęcie jest większe od 0,2V to końcówka jest uszkodzona/

Ortografia!
    Proszę poprawić.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 14  
    Tak możesz zmierzyć napięcie jakie panuje na wyjściu głośnikowym, i jak napisał przedmówca jeżeli jest większe od 0,2V GML niestety może być uszkodzony, spróbuj przyjrzeć się pozostałym elementom w jego aplikacji, moze jakiś rezystorek? Czy buczący GML się nagrzewa mocniej niż ten sprawny?
  • Poziom 13  
    Jednak pomogła wymiana GMLa.
    pozdrawiam