Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problemy ze stabilnością PC po wymianie kondensatorów

JacekRusi 08 May 2009 21:59 1221 6
    JacekRusi
    Level 17  
    Witam

Dzisiaj mam taki problem : dostałem od szefa płytę główną ASRock P4i65GV

Płyta ta miała uszkodzone kondensatory które wymieniłem (wymiana była z 1000uf/6.3 na 1000uf/10v). Teraz mam na niej założonego Cel. 2.2ghz do tego 2x512 DDR 400MHZ i Grafikę FX5200 i komputer ten działa stabilnie na systemie operacyjnym windows xp prof. Gdy zostaje do niego podłączony internet są dziwne akcje, np.: Każda przeglądarka po przeglądaniu stron w necie wyskakuje błąd skryptu i się zawiesza przeglądarka nie komputer i tak jest za każdym razem tylko czasem częściej czasem rzadziej (porównał bym to do Gier pirackich raz się zawiesza głos raz jest wszystko oki).

Drugim problemem jest to że w żaden sposób nie chce działać mi stabilnie winamp albo się zawiesza przy uruchomieniu mp trójki albo przy przeskoku na następną. Na mp3 demo dobrze to widać komputer porostu problem z otworzeniem jej i są chwilowe trzaski tak jakby buffer w ogóle nie działał w karcie muzycznej (lub wspomaganie sprzętowe)

Wszystko zostało przetestowane z podzespołów (pamięć, dysk) nawet próbowałem na innym Procku i nic

Może ktoś zna odpowiedź na moje pytania ??
    jokrasa
    Level 28  
    Ciekaw jestem jak by się sprzęt zachowywał, jakbyś zainstalował do testu Linuksa.

Moderated By marek216:

Post nic nie wnosi - kolejny taki "nagrodzę".

marek216

Level 43  
    jokrasa wrote:
    Ciekaw jestem jak by się sprzęt zachowywał, jakbyś zainstalował do testu Linuksa.

Potem dla zaspokojenia Twojej ciekawości zainstaluje solarisa i BSD.

Dodano po 3 [minuty]:

Przeskanuj system na obecność robactwa.
    Sprawdź aktywne procesy.
    Zaktualizuj system i sterowniki.
    Zaktualizuj BIOS

Sprawdź zachowanie i napięcia na zasilaczu po dłuższej pracy.
    jokrasa
    Level 28  
    Nie dla ciekawości, ale pod kątem wykluczenia błędów w oprogramowaniu i systemie operacyjnym.

marek216 wrote:
    . . .
    Przeskanuj system na obecność robactwa.
    Sprawdź aktywne procesy.
    Zaktualizuj system i sterowniki.
    . . .

Za to TY sugerujesz, również winę po stronie software.

Płyta dopiero co po wymianie kondensatorów i po świeżej instalacji systemu, więc czemu ma skanować system pod kątem robactwa ?

Może lepsza była by sugestia dla autora postu o potrzebie instalacji niezbędnych komponentów typu:

java, net framework itp.

oraz sprawdzenia błędów jakie znajdzie w podglądzie zdarzeń?
    marek216

Level 43  
    jokrasa wrote:

Płyta dopiero co po wymianie kondensatorów i po świeżej instalacji systemu, więc czemu ma skanować system pod kątem robactwa ?

Gdzie masz notę o świeżej instalacji ? Jest informacja o naprawie hardware.
    Marco_zg
    Level 21  
    Oj panowie nie pora na kłótnię, jest problem i jakoś to trzeba rozwiązać. Wiadomo, gdzieś tkwi przyczyna takiego zachowania się komputera, autora postu. Małymi krokami eliminować, czy to hardware czy software. Pomysł z Linuksem nie jest taki zły z tym, że nie instalacja, tylko jakaś dystrybucja Live.
    Jak wszystko będzie działać to wiadomo z grubsza, że sprzęt OK a kolega ma na dysku nieproszonych gości i na tym się skupić jak dobrze zaleca marek216 . Na co osobiście też bym stawiał, że to internetowe chochliki tak mieszają.
    JacekRusi
    Level 17  
    Ok widzę że dyskusja jest gorąca to tak do powiem jeszcze coś zasilacz w tym komputerze jest to 350WAT MODE COM i w biosie skacze temperatura ale troszkę ponad normę w górę. Dla mnie największą głupota są te pliki zdarzeń systemu Windows, od początku to śledziłem od gdy zainstalowałem windowsa to wyskoczył mi tylko jeden błąd Dcom a tych błędów z przeglądarki nie widać jak by to było normalne działanie błędów.

Tak będę jeszcze trochę próbował i tak mam chęć wymienić tą grafikę na próbę bo błąd skryptu obliczeń może być od procesora lub o błędów wyświetlania