Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 565 brak podtrzymania, jak podłączyć

08 Maj 2009 23:06 1761 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam radioodtwarzacz PHILIPS 565, który jest już wiekowym sprzętem, ale który był już w kupionym przeze mnie aucie (mitsubishi colt '93).
    Problem polega na tym ze pamięć stacji radiowych ginie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki (ale nie wyłączając radia). Jeśli w ciągu ok. minuty znów włączę zapłon to pamięć jeszcze się utrzymuje, ale jeśli przerwa w dostawie prądu będzie dłuższa to muszę znowu wszystkie stacje radiowe ustawiać.
    Gdy natomiast najpierw wyłączę radio, a następnie wyłączę zapłon pamięć utrzymuje się cały czas.
    Radio jest podłączone do + po zapłonie gdyż + na stałe mógłby rozładować akumulator (gdybym zapomniał wyłączyć radio).
    W radiu są 4 wyjścia (oprócz głośników): na stały +, na + po zapłonie, na zasilanie anteny i na masę.
    Najdziwniejsze jest że + na stałe nie jest nigdzie podłączony (fabrycznie, w środku radia).
    Mam do Was więc pytanie. Jak to zrobić aby wyciągając kluczyk, radio się wyłączało, ale żeby pamięć nie ginęła. Nie wiem, może jakaś dioda żeby prąd "nie odpływał". Nie wiem co mam zrobić, a nie chce teraz kupować innego radia, i już na pewno nie montować jakiś akumulatorków do podtrzymywania.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    W każdy radio z pamięcią masz przewody: czerwony(pamięć) czarny (masa) i żółty(plus od akku) no i niebieski(antena).Pamięć ci sie zeruje bo za zapłon dałeś nie ten kabelek czerwony na stałe daj do zasilania a stacyjką odcinaj żółty. Tyle z moich wyjaśnień
  • Poziom 9  
    Ale to jest stare radio i pisałem już że tam gdzie powinien przychodzić stały plus to nie ma nic, nigdzie dalej to nie jest wyprowadzone na płytce drukowanej w środku radia, tak więc można podpiąć + po zapłonie (lub w to miejsce stały +, czego nie chcę robić), antenę i masę, i na tym koniec. Poza tym nie ma tu kostki ISO ani typowych kolorów kabli.
  • Poziom 10  
    Według mnie w każdym radiu powinno być tak samo(jeśli chodzi o połączenia) ja też mam jakieś stare soniacze pozakładane i kable są takie same... Z tym że ja mam obydwa plusy zwarte ze sobą i się nie bawię... więc ja bym to podpiął wg. powyższego schematu który napisał kolega DjMatej bądź na stałe.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za starania, ale okazało się że stały + jest wyprowadzony na płytce, tyle że ścieżka została uszkodzona i pamięć się kasowała.
    Zamykam temat