Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

¶iatki albo szablony do rysowania

05 Maj 2004 20:18 6994 12
 • Poziom 14  
  Jestem pocz±tkuj±cym i chciałbym wiedzieć czy jest do kupienia jakie¶
  ¶iatki albo szablony do rysowania schematów [/img]
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemy¶le dzi¶ i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 15  
  Ja sie z czyms takim nie spotkalem.
  Najlepszy do tego celu jest komputer, programow jest od groma, mozna wybierac co komu pasuje, np. Protel, PSpice, Visio, Autocad z odpowiednia biblioteka itd.
 • Poziom 28  
  Mam szablony do rysowania schematów jako czcionki. Naci¶nięcie t wstawia tranzystor itp. Ale ¶mieszno to troche.
  ¦ci±gnij sobie jakiego¶ triala lepiej albo darmowego autotraxa.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 34  
  Ludzie!! Czy Wy przeczytali¶cie chociaż pytanie?? Może on nie ma kompa??
  Siatki i szblony zostały wycofane z produkcji i watpę żeby udało Ci się kupić.
 • Poziom 43  
  niech sobie wytnie sam oporniki z grubej tektury, poszkicuje dziurki, watpie rzeby kto¶ kazał rysowac teraz dokładnie według norm opornik chyba 7x3 mm .. Jest to troche inny problem niż szablony do rysunek techniczny gdzie trzeba już wszystko rysowac dokładniej... wysunek elektryczny jest już prostszy, nie wymaga, az tak ¶cisłych reguł jak dimetria, rzuty przedmiotów.

  No ale jakby¶ poszukał w sieci sklepów SKALA, widziałem tam najprzeróżniejsze dziwadła w formie szablonów okręgi kwadraty pięciok±ty, łuki krzywiki logarytmiczne, inne krzywiki, gigantyczne ekierki, szablony rysunku technicznego to może i rysunek maj±.

  Siatek do rysunku elektrycznego jako takich nie ma lecz polecam ksi±żke Czytam Rysunek Elektryczny - jest tam wyci±g z polskich norm.
 • Poziom 14  
  IDE napisał:
  Ja się z czyms takim nie spotkalem.
  Najlepszy do tego celu jest komputer, programow jest od groma, mozna wybierac co komu pasuje, np. Protel, PSpice, Visio, Autocad z odpowiednia biblioteka itd.

  ja mam atocada ale nie mam biblotek.Może ty masz, albo wiesz z k±d ¶ci±gn±c? Za wszystkie inforacje serdecznie dziękuje
 • Poziom 16  
  www.pcschematic.com.pl

  Fajny program podobny do autocada.

  pobierz bezpłatne demo chyba 28MB do ¶ci±gnięcia, ograniczenie demo do 40 symboli. Przy pobieraniu musisz wypełnić formularz ale wpisywać możesz "nieprawdziwe dane".
  Jak podpasuje to miłej zabawy. :)
 • Poziom 14  
  ¦ci±gn±łem sobie eagle4.11. I zacz±łem robić jaki¶ prosty schemat, aby zobaczyć co ten program potrafi.Już skończyłem rysować schemat i klikn±łem na przycisk aby mi się wy¶wietliły ¶cieżki do drukowania i tu nie miła niespodzianka. Eagle mi robi cały czas schematy do montowania bez płytki :cry: .Nie wiem co z tym zrobić. Pomocy. za wszystkie wskazuwki z góry dziękuję
 • Poziom 34  
  nie rozumiem, płytkę musisz sam zaprojektować, tzn poustawiać elementy i poprowadzić ¶cieżki
 • Poziom 15  
  muwie napisał:
  Już skończyłem rysować schemat i klikn±łem na przycisk aby mi się wy¶wietliły ¶cieżki do drukowania i tu nie miła niespodzianka. Eagle mi robi cały czas schematy do montowania bez płytki :cry: .Nie wiem co z tym zrobić.

  Biblioteki do autocada mialem ale gdzies mi sie zapodzialy.
  Eagle nigdy nie uzywalem, ale jeszcze nikt nie wymyslil takiego programu, ktory by po narysowaniu schematu ideowego dawal wydruk w postaci plytki PCB.
  Ja uzywam Protela 99SE i jestem zadowolony.
  Aby stwozyc plytke trzeba narysowac obrys plytki, podac wymiary elementow, przez wskazanie odpowiedniej nazwy w bibliotece, uzyc kreatora lub najlepiej samemu ustawic elementy na plytce, teraz mozna wlaczyc autorouter, ktory rysuje sciezki- oczywiscie trzeba recznie poprawic bledy - i tak wiele razy az do zadowalajacego rezultatu.
  Moze nie jest to az takie proste jak sie niektorym wydaje, ale ja dawno juz mam za soba projektowanie plytek na kartce papieru.