Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra - zachowanie wyjścia po podaniu różnych sygnałów

michal49 09 Maj 2009 09:01 1166 2
  • #1 09 Maj 2009 09:01
    michal49
    Poziom 15  

Witajcie,

Nie ma pomysłu albo inaczej - mam pewne wątpliwości, czy to zadziała w konfiguracji, jaką sobie obmyśliłem.

Najpierw o tym, co chcę osiągnąć: mam na wyjściu przekaźnik, który będzie załączał / wyłączał lampę ogrodową. Do sterowania użyję dwóch wejść: jedno (1) to zwykły włącznik światła (spięty z alarmem) typu włącz / wyłącz, a drugie (2) wejście to pilot, co by móc zdalnie lampy zapalić - i tu nie wiem, czy impuls czy włącz / wyłącz...

Jak to ma działać:
    - wejście 1 będzie najważniejsze - albo lampy są włączone albo nie. Zawsze chcę mieć możliwość wyłączenia tym przełącznikiem lamp.
    - wejście 2 jak nacisnę pilota, a lampy się nie palą - to chcę je zapalić. A zgasić już na przykład wejściem 1 (domyślam się, żę będę musiał w tym celu wejście 1 załączyć i wyłączyć);
    - gdy lampy są zapalone wejściem 1, to przyciśnięcie wejścia 2 nie powinno spowodować, że lampy zgasną tylko po prostu dalej będą się świecić.

Proszę o pomoc, jak to spiąć?

Michał

0 2
  • #2 09 Maj 2009 09:11
    bartez132
    Poziom 18  

dałoby radę to zrobić ale pilot musiałby działać raczej na zasadzie samego załączania bez wyłączania...
    Myśle ze w tym przypadku dobrze by było to zrobic na zasadzie osobnej strefy. czyli tworzysz strefe w zasadzie tylko z wejsciami włącznik i pilot... i jedno wyjście jako wskaźnik czuwania(twój przekaźnik) Pilot ustawić jako załączenie czuwania tylko i wyłącznie załączenie , sterowany zmianą stanu. a przycisk jako funkcje 82 zał/wyl czuwanie...
    wyciszyć wszystke komunikaty i pikanie, czas na wejscie i wyjscie ustawic na 0 , wyłączyć wyświetlanie strefy w klawiaturach, co by nikomu nie myliło.. Tak ja to widzę na szybko, może ktoś wymyśli coś ciekawszego .... Pozdrawiam

0
  • #3 10 Maj 2009 10:36
    Alberciak
    Poziom 22  

A ja to widzę inaczej.
    Przycisk łączymy do jednego wolnego wejścia, a pilota do drugiego. Do każdego z wejść programujemy wyjście wirtualne - 17 wskaźnik gotowości. Wyjście które steruje przekaźnikiem musimy zaprogramować jako iloczyn logiczy tych dwóch wyjść wirtualnych. Jeżeli przycisk sterujący będzie wyłączony, to pilot nic nie zmieni. Jezeli przycisk będzie włączony to pilotem pracującym w trybie bistabilnym, możesz zapalać i gasić lampę.

0