Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SkyStar2 + DVB Dream - brak polaryzacji H

09 Maj 2009 18:47 2123 3
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem - na karcie SkyStar2 i programie DVB Dream nie działa mi zaden program o polaryzacji H. Co ciekawsze na innych programach wszystko działa. Inne programy np o polaryzacji V działają normalnie...

Zauważyłem jeszcze że program o polaryzacji H zaczyna działać kiedy w Server4PC (dokładnie w Setup4PC) wybiore: zarządzanie transponderem -> wybiore transponder odpowiedzialny za program który chce włączyć -> edytuj. I wtedy program zaczyna świecić.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pomysły to z chęcią usłysze ;)

EDIT. Zauważyłem teraz że programy z polaryzacją H "łapie", jednak trwa to około minuty zanim taki program zaskoczy. Dla porównania na polaryzacji V robi sie to w około sekunde...
  • Poziom 28  
    Jeśli chodzi o HOTBIRD - czy konwerter masz odpowiednio skręcony w prawo o 7 stopni patrząc od tyłu anteny.
  • Poziom 10  
    tak, konwerter jest skręcony o 7 stopni. Myśle że to jednak nie jest wina ustawień anteny, a ustwaień tego programu. Ponieważ w programie ProgDVB programy działaja dobrze zarówno z polaryzacji V jak i H. Czy może to być wina tego że mam konwerter Twin? Czy to akurat nie ma nic do rzeczy?
  • Poziom 28  
    Poczytaj tutaj

Można też sprawdzić miernikiem czy program DVB Dream podaje odpowiednie napięcia na wyjście LNB karty SkyStar2. Powinno być ok. 13V dla polaryzacji pionowej i ok. 17V dla poziomej

U mnie jest tak:

SkyStar2 Rev. 2.6D
    ============
    12.80 V pol. V
    17.70 V pol. H