Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

poszukuje instalacji elektrycznej fiat brava

przemkrzych 05 Maj 2004 22:14 29506 39
  • #1 05 Maj 2004 22:14
    przemkrzych
    Poziom 26  

poszukuje instalacji elektrycznej fiat brava z 97 roku,oraz innych
    materiałów związanych z tym samochodem za wszystko wielkie dzięki?

1 29
  • #2 15 Cze 2004 15:31
    tommi.j
    Poziom 10  

Ja rownież potrzebuję schematu elektrycznego do Bravy 1,4SX z 1998r.
    Co prawda jest jakiś schemat w bazie schematów, lecz dopiero założyłem konto i brak mi punktów potrzebnych do pobrania pliku.
    Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to proszę o przesłanie schematu na maila: tommi.j@wp.pl.

0
  • #4 01 Mar 2005 01:43
    dobryy
    Poziom 12  

a może dokładniej co by was interesowało to zeskanuje z książki serwisowej bo wszystko to trochę mi zajmie a tam są schematy rozdzielone tematycznie więc określcie się do czego ten schemat ma być np światła czy centralny .
    na zeskanowanie całej tej książki to pewnie z tydzień min a ma tak długo to nie wezmę z pracy tej instrukcji bo by mnie przekleli

0
  • #5 01 Mar 2005 03:08
    mire
    Poziom 2  

Cześć
    jeżeli można by było podesłąć schemat podłączenia{czyli które piny są od czego} modułu sterowania silnikiem do Brawy 1,4 12v z 98r. na maila re.mi(malpa)wp.pl to z góry dziękuję

0
  • #6 02 Mar 2005 00:03
    dobryy
    Poziom 12  

no postaram się jutro , jak nie zapomnę tego poszukać i zeskanować to wyślę

0
  • #7 02 Mar 2005 17:13
    dobryy
    Poziom 12  

wysłałem ci na maila ten schemat tylko dobrze by było żebyś zobaczył czy o to ci chodzi i czy coś jeszcze dopuki mam tą instrukcjię w domu

0
  • #9 29 Paź 2005 14:12
    mariop20
    Poziom 10  

Ja prosiłbym także o przesłanie mi schematu do Fiata Brava 1.6 16V Zgóry dzieki.

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem podac maila mariop21(malpa)op.pl

0
  • #10 29 Paź 2005 20:52
    Moris10
    Poziom 15  

jak by się dało o też bym porzebował akiego schematu
    mail : moris10(malpa)tlen.pl

0
  • #11 30 Paź 2005 00:51
    dobryy
    Poziom 12  

koledzy i koleżanki ale proszę o sprecyzowanie czego bo książka serwisowa ze schematami ma ok 200 stron i nie widzi mnie sie wszystkiego skanować ale co kogo interesuje to wyślę tylko proszę o szczegóły i od razu mówię że to potrwa co najmniej trzy tyg bo mam urlop i nie ma mnie w pracy więc dopiero jak wrócę to będę miał do niej dostęp

0
  • #12 30 Paź 2005 18:18
    Moris10
    Poziom 15  

kolego dobryy dziękuje za zainteresowanie, a przydałyby mi się skany na temat rozrusznik(połączenie oraz budowa), a także schematy eleektryczny podłączenia pompy paliwa i układu wtryskowego.
    pozdrawiam

0
  • #13 30 Paź 2005 23:36
    dobryy
    Poziom 12  

a o jaki silnik chodzi?? i który rocznik ewentualnie jaka centralka wtrysku (pojedynczy grzebień czy podwójny?)?
    poza tym to co z rozrusznikiem znaczy co chcesz wiedzieć bo nie wiem czy znajdę gdzieś budowę ale może zdołam wytłumaczyć?

0
  • #14 20 Lut 2006 13:44
    agent8888
    Poziom 13  

Witam serdecznie.

Chcialem zalozyc alarm do swojego fiacika brava (1,2 16V 99r) i prosilbym o jakis schemat w ktore miejsce najlepiej sie wpiac z przewodami.
    Alarmem chceialbym sterowac centralnym zamkiem, kontrolowac otwarcie drzwi, podczas wlaczenia mruganie kierunkowskazow.

Z gory dziekuje za pomoc
    Pozdrawaim

moj mail na wszelki wypadek
    agentos007(malpa)konto.pl

0
  • #15 21 Lut 2006 01:55
    dobryy
    Poziom 12  

lokalizacja przewodów wedle uznania najwygodniej jednak na lewym słupku pod listwą progową w tylnej wiązce znajdziesz większość interesujących cię przewodów kierunki: niebieski oraz niebieski z białym paskiem, pompa paliwa brązowy z białym paskiem (tu trzeba sprawdzić kontrolką bo są dwa takie i ten drugi jest od tylnej szyby ogrzewanej) w nowszych wersjach był też stosowany kolor różowy z białym paskiem , sterowanie centralnym znajdziesz w wiązce idącej do drzwi lewych (kierowcy) i są to przewody niebieski (może być z białym paskiem nie pamiętam dokładnie) oraz biały , jeden na zamykanie drugi na otwieranie , sterowane to jest masą, jeśli chodzi o włączniki drzwiowe to zależy od wersji auta jak jest bez czasowej lampki oświetlenia wnętrza to mały problem bo znajdziesz jeden przewód idący do lampki w lewym słupku przy przedniej szybie natomiast jeśli masz czasowe światło to już powstaje większy problem bo musisz znaleść osobne przewody od każdych drzwi , plus i plus po stacyjce znajdziesz przy bezpiecznikach mase na jakiejś śrubie a jeśli masz gaz to proponuje odcięcie założyć na zapłonie a nie na pompie czyli na przewodzie pomarańczowym wychodzącym z kostki stacyjki.
    to mniej więcej tyle.
    Powodzenia

0
  • #16 21 Lut 2006 06:46
    Waldemar77
    Poziom 10  

Witam wszstkich właścicieli Brava. Założyłem do auta podgrzewanie lusterek i chciałem wpiąć się w ogrzewanie tylnej szyby ale znajomy poradził że może mieć to pewne konsekwencje ze mogę coś spalić. Czy możliwe byłoby przesłanie podstawowwej informacji gdzie znjadują się jakieś bezpieczniki (te obok kierownicy sa mi znane) ale są jeszcze gdzieś jakieś a jakiś schemacik pomógłby bardzo w zrobieniu instalacji poprawnie. Za zainteresowanie z góry dzięki.

0
  • #17 19 Paź 2006 16:36
    krisu007
    Poziom 12  

Witam ! potrzebuję schemat świateł mijania i drogowych - przekaźniki etc. Padły mijania i muszę poszukać co jest grane. A może jeszcze ktoś mi podpowie gdzie jest fizycznie umieszczony przekaźnik od św. mijania:!:

0
  • #18 19 Paź 2006 18:39
    Waldemar77
    Poziom 10  

Witam. A to nie jest czasem poprostu bezpiecznik.

0
  • #19 19 Paź 2006 21:39
    krisu007
    Poziom 12  

Niestety ale nie. Światła raz działają a raz nie. Wyjąłem wszystkie przekaźniki i co ciekawe światła mijania nie zgasły. Czy jest możliwe aby fiat nie zastosował przekaźnika ? Szukałem też na słuch tzn. nasłuchiwałem pstrykania i nic, cisza. Szukałem pod kierownicą, w schowku od pasażera i w komorze silnika. Niestety ale bezskutecznie - wszystkie przekaźniki, ale nie akurat ten właściwy!:cry:

0
  • #20 20 Paź 2006 00:04
    dobryy
    Poziom 12  

kolego szanowny jest właśnie tak jak przypuszczasz w tym modelu nie ma przekaźnika świateł mijania idzie to bezpośrednio z przełącznika zespolonego a dokładnie z kostki pod przełącznikiem kierunkowskazów więc jeśli Ci raz działają a raz nie to pada Ci ten że oto przełącznik czyli trza by go wymienić a przekaźnik jest tylko na światła drogowe i znajduje się od tyłu skrzynki bezpieczników tych w środku auta czyli po lewo od kierownicy

0
  • #23 20 Paź 2006 18:39
    krisu007
    Poziom 12  

Wielkie dzieski dobryy!
    Jak w piosence:" wszystko się może zdarzyć" w 21-szym wieku oszczędzają na jednym przekaźniku....... żeby sprzedać cały zespół wyłączników !
    Pozdrawiam

0
  • #24 15 Sie 2008 16:30
    adamm85
    Poziom 2  

Mam problem z imobilajzerem prawdopodobnie bo swieci mi kontrolka code co to moze byc??????????????????????????????????????

0
  • #25 16 Sie 2008 19:38
    waldigsi
    Poziom 18  

adamm85 napisał:
    Mam problem z imobilajzerem prawdopodobnie bo swieci mi kontrolka code co to moze byc??????????????????????????????????????

Pewnie sie centralka immo wysypła, częsta awaria w starszych fiatach , moge to usunąć gdyby co.

0
  • #26 24 Wrz 2008 15:42
    waldek12101984
    Poziom 2  

potrzebuje schemat brava 1.4 12v prosze o przeslanie na meila waldziu(malpa)buziaczek.pl
    pompka paliwa nie dostaje napiecia niewiem co robic ... przekazniki i bezpieczniki sprawne .....

0
  • #27 19 Paź 2008 00:49
    shagg
    Poziom 1  

Czy ktos wykonywal samemu montowanie dodatkowych przekaznikow do swiatel mijania Fiata Brava? Skad najlepiej wziac 12V jako power dla swiatel? Czy montowac dodatkowy bezpiecznik w torze wysterowania cewki?

Mile widziany schemat.Dzieki

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomnialem dodac ze mialem podobny problem w fiacie i musialem wymienic caly przelacznik zespolony bo wypalily sie styki. Nie chce aby to samo stalo sie z nowym

0
  • #28 25 Lis 2008 16:23
    pppaulkapp
    Poziom 1  

Pomocy :) nie dziala mi wentylator i nadmuch na zimne i cieple powietrze ... ehh dziala dopiero jak zalacze kliatyzacje to slychac ze sie kreci ! prosze o porade bo nie mam pojecia co to moze byc z gory dziekuje i pozdrawiam :) moj mail to ksiezniczka4(malpa)op.pl

Dodano po 41 [sekundy]:

fiat bravo 1,6 16 V

0
  • #29 05 Gru 2008 11:20
    robson19081
    Poziom 2  

witam,
    z moja bravka 1,4 12v dzieja sie cuda!
    musiałem zredukować wlot powietrza bo inaczej nie mogła wejsc na obroty ja jej gaz a ona nic ,,muli",teraz pali 14 l na 100km gazu .bez rej redukcji też.
    czasem w podszybiu słysze klekot chyba przekaźnika , a jakby było mało teraz zaczął blokować sie chyba rozrusznik bo czasem go nie wyrzuca i tylko słychać pisk kręcenia co powoduje zalewanie i potrzebę długiego ,, piłowania" aż złapie pewno ma coś wspólnego z sprzegłem a raczej z dociskiem bo też sie kończy.
    zmieniłem wszystko:
    -swiece,-kable wn,-filtry , olej, nawet wałek rozrządu i dalej tosamo, dwóch mechaników i aso fiata nic nie wskurało .
    teraz chce wziąść sie za przekażniki ale nie wiem który do czego dlatego prosze o przesłąnie schematów elektrycznych na (janot@vp.pl).
    z góry dzięki:cry::cry::cry::cry:
    nie mam sił pomocy:idea::idea::idea:

1
  • #30 13 Gru 2008 12:06
    beretus
    Poziom 10  

holubek napisał:
    mam elektrykę do bravo mogę ją podesłać

Dodano po 33 [minuty]:

schemacik do bravo/a :-)

Dzięki wielkie - a czy ten schemacik obejmuje wszystkie roczniki fiata bravo?

2