Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera przewodowa --> kamera bezprzewodowa ?

09 Maj 2009 21:30 2632 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Czy jest możliwie przerobienie kamery przewodowej
    tego typu:
    Rozmiar przetwornika : 1/3"
    Rozdzielczość : 628x582 PAL
    Czułość : 0,5 lx
    Liczba linii : 420
    Elektroniczna migawka : 1/60 ~ 1/15000 s
    Zasilanie : DC 6 -12 V

w bezprzewodową o sporym zasięgu?
    Jaki byłby mniej więcej koszt takiej przeróbki?

p.s.
    z góry przepraszam ponieważ nie wiem czy umieściłem temat w odpowiednim dziale

Pozdrawiam
    Grzegorz
  • Poziom 42  
    Pytanie jest tyle ile chciałbyś zainwestować w ten interes i co to ma robić. Ta z aukcji to jest taka imitacja kamery, niby generuje obraz, ale dość kiepskiej jakości. Do kamery tego typu ja bym kupił jakiś tani chiński nadajnik wideo.
  • Poziom 9  
    plany są takie żeby zamontować taką kamerkę w zdalnie sterowanym samolocie i odbierać obraz na komputerze oddalony powiedzmy max 0,5 km
    czy jest to możliwe do zrealizowania nie dużym nakładem finansowym (<100zł)?
    i co będę musiał kupić oprócz przewodowej kamery?
    kamera powinna być w miarę lekka alby samolot był w stanie oderwać się od ziemi
  • Poziom 42  
    Po pierwsze wątpię żeby ta kamerka nadawała się do użycia na zewnątrz ze względu na mały zakres migawki. A po drugie w tym samym dziale allegro masz podobne kamerki z wbudowanym nadajnikiem.
  • Poziom 9  
    tak widziałem te bezprzewodowe kamerki, ale one mają wątpliwy zasięg do 100m :/
    a czy istnieje jakiś sposób na zwiększenie zasięgu w takiej kamerce? bo z tego co się zorientowałem to zrobienie z kamery przewodowej, bezprzewodową jest bardzo kosztowne i cały sprzęt sporo by ważył (jedynym plusem jest duży zasięg)