Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IVECO 35c13 co to za błąd???

mlody-20 09 Maj 2009 21:42 3957 2
  • #1 09 Maj 2009 21:42
    mlody-20
    Poziom 11  

Witam szczytałem w swoim IVECU kody błęów za pomocą tej kontrolki pod schowkiem wyskoczyły 3
    1.5
    3.6
    3.4
    co one oznaczają? i co trzeba zrobic żeby ich nie było:D
    dodam ze silnik faluje na wolnych obrotach troche klekocze i świeci sie kontrolka od wtrysków nie zawsze ale nie brakuje mu mocy.
    Czy takie szczytanie błędów to to samo co podpięcie kompa? bo mam zamiar jechac w tygodniu na ten zabieg ale gdyby pokazał to samo to czy jest sens??
    A i wydaje mi się że coś z turbiną jest nie tak bo ta dźwigienka co idzie od tego zaworku koło turbiny nie da sie ruszyc ręką

0 2
  • #2 14 Maj 2009 10:13
    mlody-20
    Poziom 11  

dalej proszę o pomoc...

0
  • #3 16 Maj 2009 09:22
    pedro125
    Poziom 1  

witam
    Niestety po kodach błędów nic nie powiem, ale z doświadczenia podejrzewam ze blokuje sie zawór regulujący ciśnienie paliwa(zawór znajduje sie na pompie wysokiego ciśnienia z tyłu, przykręcony jest na dwa torxy) na początek zdemontuj zawór przemyj go,włącz zapłon z miejsca po zaworze wyleci paliwo (wypłucze pompe) zamontuj zawór i sprawdz. Powinno pomóc ale nie na długo szwankuje juz pompa-generuje opiłki które blokują zawor.

Dodano po 3 [minuty]:

odpowietrzać nic nie trzeba, wystarczy kilka razy włączyć zapłon, ciśnienie dobije pompka wstępna

0