Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharan szarpie na niskich obrotach.

09 May 2009 22:19 7976 5
  • Level 12  
    Witam. Mam drobny problem z moim VW sharanem 1,9 TDI, AFN 110KM, 1999r. Autko podczas wolnej jazdy szarpie. Szarpanie jest na każdym biegu przy obrotach około 1800 obr/min. Dochodzi nawet do takiego dławienia że auto robi kangurki. Jak wcisnę trochę gaz to do około 2000obr/min auto przyśpiesza równo ale czuć takie delikatne falowanie silnika jak by mu moc falowała. Jak wcisnę gaz do dechy to szarpanie ustaje. Filtry nowe, nastawnik wyczyszczony, poduchy na skrzyni i silniku OK, czujnik prędkości pojazdu nowy. Jest coś dziwnego w wskazaniach vaga. Podczas jazdy prędkość pojazdu zawsze jest 0 mimo to że na liczniku wskazuje normalnie. Od czasu do czasu wyskakuje błąd "nieprawidłowe wskazanie czujnika prędkości". Czy ten brak prędkości w ECU może być przyczyną takiego zachowania auta? Czy te 0 km/h w ECU jest normalne? Pomóżcie bo już mnie nerwica bierze z tym szapaniem.
  • Level 11  
    ułamany przewód czujnika polozenia walu
  • Level 12  
    Czyszczenie nastawnika już przechodziłem. Nic nie dało, zero zmiany a odpięcie kostki od licznika nie powoduje żadnej poprawy w pracy auta. Najdziwniejsze że licznik działa i wskazuje tak jak trzeba. Skłonny jestem przyznać rację że ktoś przeciął kabel z licznika do ECU bo podobno kabelek od czujnika ze skrzyni idzie w pierwszej kolejności do licznika a potem do ECU.
  • Level 13  
    Brak sygnału o prędkości nie będzie powodować szarpania silnika ... Zrób logi dynamiczne 010, 008+011, 004
    statyczne 001, 003BS , 007, 013
  • Level 12  
    Witam wszystkich ponownie. A jednak na 100% problemem jest to 0 km/h w ECU. Brak sygnału o prędkości w sterowniku powodował:
    1. Szarpanie silnika w niskich prędkościach.
    2. Wyłączanie klimy.
    Doszedłem dziś. Po podłączeniu licznika z innego sharana pojawił się sygnał w ECU i wszystko zaczęło działać bez zarzutów.