Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi 80 1.9td zerwny gwint napinacza paska

gaav 09 May 2009 23:52 6537 12
    gaav
    Level 15  
    witam mam problem przy wymianie paska rozrzadu zerwal mi sie gwint w bloku na srubie na ktorej znajduje sie rolka napinacza w jaki sposob to naprawic? :cry:
    mortego
    Level 16  
    na napinaczu masz szpilkę a w bloku gwint,więc w bloku przegwintuj na Mx10 a reszta szpilki Mx8. Szpilke musisz dorobić z śruby Mx10.koniec szpilki Mx10 ma się koniczyć razem z blokiem a reszte przerabiasz ma Mx8. Ja tak zawsze przerabiam jak mam problem z gwintem i sprawdza się to w 100% :) mam nadziej że taka przeróbka Ci pomoże.
    gaav
    Level 15  
    a ja myslalem o srubie z al i wspawaniu jej;)
    mortego
    Level 16  
    może to Ci nie wytrzymać
    kwok
    Level 39  
    albo przegwintowanie bloku na grubszy gwint i specjalna szpilka albo zrobić gwint w bloku na M14 (jeśli się da) i wkręcić na klej wkładkę ze stali z gwintem M8 w środku tak aby powrócić do nominału
    tak czy siak dobra praca ślusarska
    gaav
    Level 15  
    tak tez myslalem ze moze nie wytrzymac , a zeby dorobic taka szpilke trzeba by miec tokarke raczej czy szlifierka wystarczy?
    fortronik
    Admin of Medical Equipment
    W sklepach CASTORAMA na stoiskach z klejami są zestawy naprawcze zerwanych gwintów w materiałach z aluminium. W skład tych wchodzi stalowy gwint i specjalny klej. Ja zerwałem gwint mocujący napinacz paska wieloklinowego (Ford windstar) mocowanego do głowicy aluminiowej. Użyłem tego zestawu i trzyma do tej pory (prawie rok, przejechałem ponad 120 000 km). Beż żadnych dodatkowych przeróbek, muszę przyznać, że siły działające na napinacz są o wiele większe niż w Twoim przypadku.
    ociz
    Moderator of Cars
    Oryginalna szpilka to M10 nie M8.
    krzycho_1967
    Level 12  
    no i sa takie zestawy wlasnie do naprawy gwintow o nazwie ,,HELICOLI,, jak to masz to nie masz problemow z gwintami. a to nic innego jak inny zwoj gwintu i do tego klej loctict 270i po sprawie,tylko zawsze odtluscisc trzeba