Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra A. Woda leci z wydechu.

Ganja Man 10 May 2009 09:53 8306 13
    Ganja Man
    Level 10  
    Witam.
    Woda albo coś podobnego wydostaje się z wydechu w samochodzie Opel Vectra A 92r. 1.6 benz-gaz. I do tego silnik dziwnie pracuje, schodzi strasznie nierówno z obrotów. Ciężko utrzymuje stałe obroty. Co jakiś czas strzeli, dżwięk wydobywa się gdzieś z pod auta, jakby na pierwszym tłumiku. I w tym momencie chlapie z tłumika. Naprawdę to są spore ilości. Co może być przyczyną. Czy nierówna praca silnika może być tym spowodowana?? Proszę o opinie.
    Pozdrawiam.
    fuutro
    Level 43  
    Woda to raczej efekt zasilania silnika gazem, skrapla się więcej wilgoci. Instalacja jest zrobiona na zasadzie "byle najtaniej"? Samo to może mieć wpływ na pracę silnika.
    Stary1952
    Level 32  
    A cz to nie przypadkiem uszczelka pod głowicą ?
    Ganja Man
    Level 10  
    Raczej nie. Parę miesięcy temu silnik był uszczelniany i wymieniany rozrząd. A tą wodę to zauważyłem wczoraj, dzisiaj jest nadal i to spore ilości. ogłonie tłumik chodzi bardzo głośno, zwłaszcza z przodu, choć szcelin nie widać.
    Silnik chodzi na benzynie i to od dłuższego czasu.
    Stary1952
    Level 32  
    Nic z niczego się nie bierze , sporawdź czy przypadkiem nie masz ubytku płynu chłodniczego , jeżeli stwierdzisz ubytek to na pewno nieszczelność uszczelki .:cry:Pozdrawiam .
    Masselo
    Level 13  
    Prawdo podobnie mało jeżdzisz wilgoc odstawała w tłumikach i sie skraplała stad ta woda. Nastepnie złej jakosci paliwo.
    Ganja Man
    Level 10  
    Samochód stał przez 3 miesiące. Nie ubywa płynu chłodniczego. Czy od tej wody tłumik może chodzić głośniej??
    mitusm
    Level 20  
    Jeżeli jeździsz na krótkie dystansy to woda skrapla się w tłumikach i nie ma kiedy wyparować.
    Proponuję dać mu trochę "czadu" i przegrzać tłumiki dokładnie.
    gimak
    Level 40  
    Woda w wydechu to normalna rzecz. Benzyna i gaz spala się na CO2 i H2O i H2O wykrapla się na początku na zimnym wydechu i zalega w układzie wydechowym. Czy szkodzi, a no szkodzi - CO2+H2O = H2CO3 - kwas węglowy, słaby kwas, ale jednak kwas, a układy wydechowe nie są zrobione z nierdzewki. Ja w swoich tłumikach w najniższych punktach powierciłem otwory śr.4 mm, żeby woda nie zalegała (w megance po nawierceniu zleciało ok. 1,5 litra wody), jak na razie wydłużyło mi to żywot tłumików ok. dwukrotnie. To że wydech klekocze to chyba dogorywa, a te strzały w wydech to przyspieszyły. Na nierówne obroty to raczej wpływu nie ma i przyczyny szukałbym w układzie zasilania.
    Ganja Man
    Level 10  
    W układzie zasilania?? Tzn.? Zacząć od paliwa, czy elektryki?
    gimak
    Level 40  
    W dawniejszych silnikach na pewno od paliwa, a w nowych trudno mi konkretne odpowiedzieć, jako już tylko użytkownikowi nowych samochodów. Tak po zastanowieniu to sprawdziłbym czy przypadkiem w tym zdemolowanym strzałami układzie nie bruździ obecnie sonda lambda (może to herezja), a najlepiej podpiąć silnik pod urządzenie diagnostyczne, zobaczyć co ono pokaże i do tego dopiero się ustosunkować.
    lowermann
    Level 18  
    Woda, to jak koledzy pisali, najlepiej za radą gimaka nawiercić malutkie otworki przez które woda będzie wykapywać!

Ja bym proponował zczytać kody błędów w opelku i wtedy będziesz wiedział co i jak. Kody zczytasz zwierając złącze diagnostyczne chyba A i B ale dokładnie to nie pamiętam! Dla pewności odłącz akumulator żeby zresetować komputer, odpal i niech na luzie pochodzi aż do załączenia się wentylatora chłodnicy, sprawdź jak wtedy się zachowuje silnik, sprawdź też przewody WN, wyczyść świece, piszesz, że auto stało przez 3 miesiące nieruszane, może jakiś gryzo ń przy instalacji ci "pogrzebał" ?
    leszekppp
    Level 22  
    U mnie też leci woda jak jeżdżę na krótkich odcinkach.
    rychmix
    Level 10  
    Jeżeli samochód jest wyposazony w katalizatopr spalin to jest to zjawisko całkiem normalne bo tak ma przebiegac realcja chem w kacie. jezeli jexdzisz na krótkich odcinkach to jets to normalne bo wydech nie jest na tyle goracy aby woda wyparowała.