Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Viessman Vitopend 100

05 Oct 2009 23:04 23185 43
    dario0
    Level 15  
    To nie wymiennik ,możesz go nie ruszać.Stukanie przy przełączaniu to elektrozawór i to jest prawidłowe.Nie jest to też zaden czujnik to pewne.A =1 to usterka szyny bus czyli połaczenie elektroniczne między modułem a płytą ,coś tam nie łaczy lub jest uszkodzone na 100% i nie będzie to nic innego,tam szukaj przyczyny.
    rrobertn
    Level 11  
    dario0 wrote:
    To nie wymiennik ,możesz go nie ruszać.Stukanie przy przełączaniu to elektrozawór i to jest prawidłowe.Nie jest to też zaden czujnik to pewne.A =1 to usterka szyny bus czyli połaczenie elektroniczne między modułem a płytą ,coś tam nie łaczy lub jest uszkodzone na 100% i nie będzie to nic innego,tam szukaj przyczyny.

Panel dobry połączenie bz. Może jakiś zawór, tylko który, jeśli przy puszczeniu cwu, po uprzednim wyłączeniu i włączeniu pieca grzeje mi zarówno cwu jak i wodę a kaloryferze ?
    systemgaz
    Level 23  
    Lepiej wezwij serwis. Najlepiej od firmy gdzie kupiłeś kocioł. Sam nie masz ani uprawnień, ani wiedzy do samodzielnej naprawy urządzeń gazowych. Jak coś pójdzie nie tak, to sąsiad odwiedzi Cię w kostnicy miejskiej.
    Forum, to tylko wymiana poglądów i nic więcej. Analogicznie aut nie naprawia się w polu, tylko u fachowców w warsztacie. Tak samo postępuj z Vitopendem.
    rrobertn
    Level 11  
    systemgaz wrote:
    Lepiej wezwij serwis. Najlepiej od firmy gdzie kupiłeś kocioł. Sam nie masz ani uprawnień, ani wiedzy do samodzielnej naprawy urządzeń gazowych. Jak coś pójdzie nie tak, to sąsiad odwiedzi Cię w kostnicy miejskiej.
    Forum, to tylko wymiana poglądów i nic więcej. Analogicznie aut nie naprawia się w polu, tylko u fachowców w warsztacie. Tak samo postępuj z Vitopendem.

Chyba tak zrobię z tym serwisem. Tylko dziwne, bo to już drugi piec z którym dzieje się to samo co z poprzednią Berettą.
    A sąsiad :) może mnie odwiedzić jak na razie w kostnicy w pracy, tylko nie wiem czy nie musiał bym mu udzielać pierwszej pomocy ;)
    pozdr Robert
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    systemgaz wrote:

JESTEM POD WRAŻENIEM :D
    systemgaz
    Level 23  
    rrobertn wrote:
    systemgaz wrote:

Chyba tak zrobię z tym serwisem. Tylko dziwne, bo to już drugi piec z którym dzieje się to samo co z poprzednią Berettą.
    A sąsiad :) może mnie odwiedzić jak na razie w kostnicy w pracy, tylko nie wiem czy nie musiał bym mu udzielać pierwszej pomocy ;)
    pozdr Robert

Oczywiście "wskazówki" udzielił Ci Autoryzowany Partner Viessmann "System Gaz" Pozdrawiam.
    rrobertn
    Level 11  
    Dzięki. Tylko jest jedno ale- już parę razy sparzyłem się na różnych serwisach i najczęściej kojarzą mi się one z takim programem, który kiedyś był w telewizji "Usterka".
    pozdr Robert
    rrobertn
    Level 11  
    Ma ktoś jakiś pomysł ?? Na te moje usterki ??
    systemgaz
    Level 23  
    mirrzo wrote:
    systemgaz wrote:
    Autoryzowany Partner Viessmann "System Gaz" Pozdrawiam.

Jakoś chyba nie. Nie widać tego na stronie dla serwisu. http://www.viessmann-serwis.pl/firmyserwisowe/mazowieckie
    Daruj sobie

Zadzwoń do Viessmana i zapytaj się o System Gaz, to się oświecisz. Zdziwiłeś się, nie? Od razu widać, żeś nie z branży.

Dodano po 10 [minuty]:

rrobertn wrote:
    Dzięki. Tylko jest jedno ale- już parę razy sparzyłem się na różnych serwisach i najczęściej kojarzą mi się one z takim programem, który kiedyś był w telewizji "Usterka".
    pozdr Robert

Serwis fabryczny Viessmann był w Usterce? Większość filmowanych osób w tym programie nie miała albo uprawnień, albo jakiejkolwiek autoryzacji albo elementarnej wiedzy urządzeniach gazowych, do wyboru. To jacyś ludzie z tzw. "łapanki". Tak, czy siak lepiej skontaktuj sie z Viessmann, bo sam nie rozwiążesz problemu www.viessmann.pl lub z firmą gdzie kupiłeś kocioł.
    rrobertn
    Level 11  
    Mam chyba słaby ciąg w kominie :(. Zapałka gaśnie, nawet podpalona gazeta gaśnie- trzymana w szybie kominowym, szyb jest z rury stalowej o przekroju :| 12 cm. Więc może piec jest dobry tak jak poprzedni tylko wszystkiemu winna wentylacja. W poprzednim piecu beretta były takie same objawy z grzaniem- przy większym płomieniu piec się wyłączał, przy mniejszym nie. Przypominam sobie, że przy montażu pierwszego pipeca Beretty, coś instalatorzy szeptali między sobą o wentylacji w tej piwnicy, ale nie chcieli mi nic powiedzieć
    Co do firm, może za bardzo generalizuję, to w moim przypadku były autoryzowane serwisy samochodowe, które nie potrafiły wykryć prostej usterki w samochodzie na gwarancji.
    pozdr Robert
    mirrzo

systemgaz wrote:
    mirrzo wrote:
    systemgaz wrote:

Jakoś chyba nie. Nie widać tego na stronie dla serwisu. http://www.viessmann-serwis.pl/firmyserwisowe/mazowieckie
    Daruj sobie

Zadzwoń do Viessmana i zapytaj się o System Gaz, to się oświecisz. Zdziwiłeś się, nie? Od razu widać, żeś nie z branży.

Nie widać tego na stronie dla serwisu. http://www.viessmann-serwis.pl/firmyserwisowe/mazowieckie
    Daruj sobie. Czytać potrafię, ze zrozumieniem.
    systemgaz
    Level 23  
    rrobertn wrote:
    Mam chyba słaby ciąg w kominie :(. Zapałka gaśnie, nawet podpalona gazeta gaśnie- trzymana w szybie kominowym, szyb jest z rury stalowej o przekroju :| 12 cm. Więc może piec jest dobry tak jak poprzedni tylko wszystkiemu winna wentylacja. W poprzednim piecu beretta były takie same objawy z grzaniem- przy większym płomieniu piec się wyłączał, przy mniejszym nie. Przypominam sobie, że przy montażu pierwszego pipeca Beretty, coś instalatorzy szeptali między sobą o wentylacji w tej piwnicy, ale nie chcieli mi nic powiedzieć...

Pewnie chodziło im tylko o sprzedaż kotła z montażem, a na końcu z problemem zostałeś sam. Może trzeba było zastanowic się nad modelem z zamknietą komorą spalania. No ale teraz to już po herbacie....Zadzwon do Viessmann.

Dodano po 9 [minuty]:

mirrzo wrote:
    systemgaz wrote:
    mirrzo wrote:
    systemgaz wrote:

Daruj sobie

Nie widać tego na stronie dla serwisu. http://www.viessmann-serwis.pl/firmyserwisowe/mazowieckie....

Co innego Partner Handlowy Viessmann, a co innego firmy serwisowe "zewnętrzne", bo istnieje jeszcze serwis fabryczny. Sam Viessmann opisuje różnicę na własnej stronie http://www.viessmann.pl/pl/autoryzowani_partnerzy.html

"Twoi Partnerzy na miejscu"
    ... Dlatego sprzedażą naszych produktów, a także doradztwem, montażem i serwisem, zajmują się wyłącznie współpracujące zakłady partnerskie..."
    mirrzo

systemgaz wrote:

... Dlatego sprzedażą naszych produktów, a także doradztwem, montażem i serwisem, zajmują się wyłącznie współpracujące zakłady partnerskie..."

To vissmann jest marką systemgazu? No tego to nie wiedziałem. Ale mnie oszukali. Całe życie w nieświadomości.