Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Mastercook typ 3200 - piekarnik grzeje na max

10 Maj 2009 10:54 6993 3
  • Poziom 13  
    Witam. Posiadam prosty model z manualna regulacja temperatury piekarnika do 250 stopni. Problem mam właśnie z regulacją temperatury, jakbym nie ustawił, czy to na 50 czy 100 stopni, to piekarnik rozgrzewa sie do maksimum, czyli do 250 stopni.

Poprawiono pisownię/ spacje/ diakrytykę!
    [_P_]
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Do wymiany termostat.
  • Poziom 27  
    Tak na pierwszy rzut oka to wygląda na termostat. Można to sprawdzić przez podpięcie omomierza bezpośrednio na wtyczkę zasilania kuchni i pokręcaniu termostatem od zera to temperatury np 100 stopni ( przy włączonej grzałce piekarnika ) jak omomierz będzie pokazywać raz przejście a drugim razem przerwę to OK - jak nie, to znaczy że albo styki się skleiły albo niestety termostat padł i jest do wymiany. A prościej można to sprawdzić przez powolne obracanie pokrętła termostatu od zera w prawo aż słychać będzie takie "pinknięcie" termostatu jak tego nie ma no to wiadomo. Inny przypadek który sam przerobiłem to zwarcie jednego z końców grzałki do masy kuchni ( kuchnia którą kupiłem była nowa i z tyłu do obudowy dotykała jedna końcówka konektorowa z grzałki co powodowało obejście termostatu i grzanie się piekarnika na maxa ).
  • Poziom 13  
    Wymienilem to jednak byl termostat.Zamykam temat.