Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUDI 80 B4 prograowanie pilota do alarmu

rogeros 10 Maj 2009 14:12 6778 8
  • #1 10 Maj 2009 14:12
    rogeros
    Poziom 13  

Witam.
    W moim aucie posiadam oryginalny auto alarm.
    Kiedyś posiadałem parę kluczyków do auta. Jeden kluczyk z doczepionym na breloku pilotem oraz kluczyk z wbudowanym pilotem.
    Od samego początku jak zakupiłem auto alarm i centralny zamek reagował tylko na pilot w breloku. Natomiast naciskając przycisk w pilocie w kluczyku nie przynosiło żadnych efektów. Dioda led podczas naciskania przycisku zapalała się co mogłoby świadczyć o jego sprawności. Wygląda na to że pilot ten nie był zaprogramowany w centralce alarmowej.

Niestety stało się :( zgubiłem kluczyki do auta z działającym pilotem. Dlatego zwracam się z wielką prośbą do kolegów w pomocy zaprogramowania nowego pilota.

tutaj na zdjęcie wykonane przed zgubą

a tutaj elektronika pilota w kluczyku.

Bardzo proszę o wszelkie sugestie. Jestem w stanie także wynagrodzić finansowo która będzie w stanie mi pomóc.

Pozdrawiam i z góry wszystkim dziękuje za pomoc.

0 8
  • #2 10 Maj 2009 14:44
    gekeer
    Poziom 15  

1. Trzeba sprawdzić, czy kluczyk w ogóle działa - niezawodna metoda -> włączyć aparat lub kamerę w komórce i zaświecić w nią kluczykiem z podczerwienią, jeżeli działa, powinno być to widoczne na ekranie w postaci wyraźnych, białych rozbłysków.
    2. Kluczyk trzeba zaprogramować - oto metoda z książki Autodata (sprawdziłem, działa):

WSKAZÓWKA: Maksymalnie można zaprogramować 4 kluczyki.
    • Ponieważ kolejność kluczyków zachowana w pamięci nie zawsze jest znana: Zaprogramować wszystkie kluczyki.
    • Włączyć zapłon.
    • Przy włączonym silniku, zablokować samochód ręcznie kluczykiem.
    • Następujące czynności przeprowadzić dla każdego kluczyka, w ciągu 30 sekund:
    • Skierować kluczyk przeznaczony do zaprogramowania na odbiornik (w lewym lub w prawym słupku).
    • W ciągu 5 sekund przycisk zablokowania/ odblokowania każdego kluczyka nacisnąć czterokrotnie w odstępie co najmniej 1 sekundy:
    - Nacisnąć jeden raz, aby wprowadzić kluczyk nr 1 do pamięci.
    - Nacisnąć dwukrotnie, aby wprowadzić kluczyk nr 2 do pamięci.
    - Nacisnąć trzy razy, aby wprowadzić kluczyk nr 3 do pamięci.
    - Nacisnąć cztery razy, aby wprowadzić kluczyk nr 4 do pamięci.
    • Sygnał dźwiękowy odzywa się po każdym naciśnięciu przycisku, w celu potwierdzenia odbioru sygnału.
    • Po zakończonym programowaniu ostatniego kluczyka odczekać 5 sekund.
    • Nacisnąć jeden raz przycisk zablokowania/ odblokowania, w celu potwierdzenia prawidłowego zaprogramowania.
    • Samochód zostanie odblokowany. Tryb programowania zakończony.

0
  • #3 10 Maj 2009 14:50
    rogeros
    Poziom 13  

niestety ta metoda dotyczy programowania kluczyka komunikującego się za pomocą fal IR.

Niestety mój jest zwykłym pilotem radiowm.

0
  • #5 10 Maj 2009 22:20
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Ta metoda powinna zadziałać również z radiowym pilotem.

Programowanie pilota (Fale Radiowe) powinno również z Pilotem (Infrared) funkcjonować

Do centralki mogą być zaprogramowane łącznie 4 różne klucze.

1. Jeden z kluczy włorzyć do stacyjki i włączyć zaplon.

2. Innym (drugim ) kluczem zamykamy samochód. (po stronie kierowcy lub pasażera).wyciągnąć klucz z zamka.
    [Bierzemy do tego celu klucz który chcemy zaprogramować]

3.Klucz kierujemy ( jeśli jest to IR ) w kierunku odbiornika podczerwieni i przyciskamy przycisk
    1 do 4 razy ( w zależności który klucz programujemy)

[Zapis pamięci 1 dla pierwszego klucza, raz przycisnąć przycisk, analogicznie miejsce 2 pamięci, dwa razy itd. !!! Każdy impuls będzie potwierdzony krótkim tonem alarmu lub błyśnięciem światel awaryjnych.Podanie 4 impulsów musi odbyć się w ciągu 6 sekund.]

4. Odczekać 5 sekund po ostatnim wysłanym impulsie poczym nacisnąć krótko na przycisk.
    samochód zostanie otworzony i programowanie klucza jest zakonczone.

[Programowanie musi być zakończone w ciągu 30 sekund od zamknięcia samochodu (Punkt 2)
    jeśli warunek nie zostanie spelniony to trzeba proces programowania powtórzyć od nowa poprzez ponowne zamknięcie i otwarcie zamka. Zalecane jest zawsze wszystkie klucze zaprogramować od nowa.]

0
  • #6 10 Maj 2009 23:24
    rogeros
    Poziom 13  

yasiu.brzeg napisał:

1. Jeden z kluczy włorzyć do stacyjki i włączyć zaplon.

2. Innym (drugim ) kluczem zamykamy samochód. (po stronie kierowcy lub pasażera).wyciągnąć klucz z zamka.
    [Bierzemy do tego celu klucz który chcemy zaprogramować]

heh wszystko ładnie pięknie :) ale ja posiadam już tylko jeden kluczyk.
    ale spróbuje tej metody tylko że drzwi zamknę naciskając bolec w drzwiach "paluszkiem" :)

0
  • #7 10 Maj 2009 23:28
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Dorób. Chodzi tylko o włączenie zapłonu (tym dorobionym). Wciskanie "paluszkiem" nic nie da ;)

0
  • #8 10 Maj 2009 23:55
    Shinkasen
    Poziom 9  

Jak sobie poradziles?
    Ten w breloku do chyba dokladany alarm w serwisie
    ?
    Jak je kodowac?

0
  • #9 13 Lip 2009 11:53
    rogeros
    Poziom 13