Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Carisma 1.9 DiD - Problem z anteną dachową. (Dziwne wtyczki)

tomekflak 10 May 2009 14:15 2215 4
    tomekflak
    Level 13  
    Witam. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Carismy 1,9 DiD. Od kiedy ją kupiłem, był problem z odbiorem radia. Zabrałem się dzisiaj za rozbieranie podsufitki żeby sprawdzić co się dzieje z anteną (antena dachowa). Okazało się że antena w ogóle nie jest podłączona. Wisiały z niej dwa czarne przewody z męskimi wtykami przypominającymi mniej więcej wtyki typu "F" z anten satelitarnych. Co dziwniejsze, przewód idący do radia też był samcem :) Poniżej załączam fotki (wybaczcie za jakość). Proszę o odpowiedź czy można dostać jakiejś przejściówki żeby połączyć te dwa przewody ? Czy to przewód jest nie oryginalny czy raczej antena ? Z gory dziękuję za odp. Pozdrawiam :)

Zdjęcie wtyczki przewodu idącego do radia:

Zdjęcie przewodu wiszącego z anteny:
    emeryt2
    Level 42  
    Może nie przejściówkę , a wzmacniacz antenowy?
    tomekflak
    Level 13  
    Wzmacniacz w podsufitce ? To są dwie różne wtyczki więc wątpie żeby między nie wchodził wzmacniacz...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    blaz84
    Level 9  
    Brakuje ci wzmacniacza antenowego, poszukaj w zamiennikach, wiem bo ostatnio podczas wizyty w serwisie też zgłosiłem problem z anteną tzn podczas włączenia ogrzewania tylnej szyby zanikały fale radiowe, dowiedziałem się ze nawalił wzmacniacz w podsufitce i musze kupić nowy. Serwis odradzam za tą cenę kupisz sobie radio co w serwisie oferują sam wzmacniacz.