Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

XLR/XLRM/PC/Nagrywanie dźwięku.

szczepan516 10 May 2009 14:19 2809 4
 • #1
  szczepan516
  Level 2  
  Witam.

  Chciałbym zaczerpnąć porady od ludzi, którzy się na tym znają. Mianowicie chodzi mi o nagrywanie dźwięku skrzypiec na komputer.

  Myślałem nad mikrofonem: http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Mikrofony/audio-technica-ATM350.html
  Chyba dobry wybór?

  Natomiast mic ten posiada złącze XLRM i nie można go podłaczyć do pc(zwykłej karty dźwiękowej), przynajmniej ja nie widze takiej możliwości.
  Jednak znalazłem sprzęt taki jak:

  Kabel USB/XLR http://www.4deejays.pl/p,pl,516,usb+xlr+interface.html

  Zewnętrzne karty dźwiękowe typu: http://www.allegro.pl/item627235300_e_mu_tracker_pre_usb_24_192khz_emu_sound_import.html

  Czy to zadziała?Czym różni się XLR od XLRM? Prosiłbym o pomoc przy znalezieniu najprostszego rozwiązania przy połączeniu mikrofonu audio-technica-ATM350 z pc.
 • #2
  szczepan516
  Level 2  
  Czy ktoś coś poradzi?
 • #4
  szczepan516
  Level 2  
  OK. Dzięki.

  Nie mogę znaleźć tego w polskich sklepach. Może ktoś mi tutaj pokaże jakiś namiar?

  a co do tych kart zewnętrznych?? Opłaca się kupić coś takiego?
  Będzie różnica w jakości dźwięku porównując ze zwykła kartą dźwiękową?
 • #5
  jaszczur1111
  Level 33  
  Witam. Mam podobny problem, tyle że moje pytanie brzmi: czy w wyjściach XLR w profesjonalnej konsoli estradowej wychodzi sygnał stereo czy mono z odwróconą fazą? Mam na myśli standard wtyczek jak na linku powyżej gdzie oferują przejściówki na mini jacka. Sęk w tym, że doczytałem się w wykipedii ,że złącze XLR ma na 1 masę na 2 + sygnału a na 3 sygnał odwrócony w fazie w stosunku do 2 a nie drugi kanał. Czyli stosując kabel, który ma z jednej strony mini jacka a z drugiej pojedynczego XLR -a odbieramy sygnał mono. Należy zatem zastosować kabel, który ma z jednej strony mini jacka a z drugiej dwa XLR-y podłączone odpowiednio dla prawego i lewego kanału. Czy moje rozumowanie jest właściwe?

  Jeśli chodzi o rejestrowanie dźwięku na kompie, to polecam program audiograbber albo znacznie bardziej zaawansowany cool edit. Obydwa nadają się do nagrania w wysokiej jakości ograniczonej jedynie właściwościami samej karty dźwiękowej.