Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RXV663 czy ONKYO TX-SR606 - który amplituner??

prez8s 10 Maj 2009 16:09 2151 1
  • #1 10 Maj 2009 16:09
    prez8s
    Poziom 33  

Mam dylemat, co będzie lepsze Yamaha RXV 663 czy ONKYO TX-SR606 ??
    Słuchałem w sklepie Yamaszki i grała fajnie, od razu mi sie spodobała, ostra góra, solidny dół, zwłaszcza w trybie multikanałowym stereo. Onkyo słyszałem tylko ten nizszy model 506 i nie zachwycił mnie, bas niby mocny, ale jakby kartonowy i przytłumiający całe pasmo, góra bardzo stłumiona, jakby owinąć głośniki wysokotonowe szmatą, nie zbyt mi sie to podobało, modelu 606 nie słyszałem, czy gra lepiej??? Co do Yamahy to w testach pisali że w stereo bas jest płytki, nie wiem kto i gdzie to testował, ale w sklepie na oryginalnych kolumnach Yamahy, bez sobwoofera, bas byl taki ze przez moment szukałem gdzie stoi subwoofer, bo nie mogłem uwierzyć że to te kolumny tak grają. Dlatego sie waham bo są różne opinie, jedni twierdzą że Yamaha nie ma basu, inni że Onkyo nie ma. Więc może mi ktoś podpowie?? Jak dla mnie Yamaha grała bardzo dobrze w stereo.

0 1
  • #2 15 Maj 2009 15:01
    prez8s
    Poziom 33  

Byłem dzisiaj na odsłuchu tego onkyo 606 i gra nawet nawet, po odpowiednim wyregulowaniu bas jest mocny i niski, lepszy niż w yamaszce, góra w tym modelu jest zdecydowanie lepsza niz w 506, ale słabo z tymi efektami, yamaha ma ich multum a onkyo prawie żadnych, ale za to ma większy niski wykop. I teraz nie wiem na który sie zdecydować. Yamaha z multum funkcji, czy Onkyo z mocnym wykopem? Ceny są idenyczne.

Ale musze przyznać że moc w obu jest naciągana, bo moja stara wieża sony 2x30W gra nie wiele gorzej jak sie ją porządnie pokręci.

0