Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kradzież telefonu modyfikacja IMEI, blokada IMEI u operatora

krato 10 May 2009 16:37 28768 12
    krato
    Level 10  
    Skradziono mi ostatnio telefon SE K550i
    Zgłosiłem sprawę na policję dostałem potwierdzenie zgłoszenia kradzieży, wcześniej wymieniłem kartę SIM więc numeru nie straciłem a z w/w potwierdzeniem udałem się do operatora by zablokowac IMEI teleofonu.

Tam ku mojemu zdziwieniu poinformowano mnie, że blokada IMEI jest bezcelowa, co prawda mogą oni to zrobić ale IMEI można zmienić w ciągu kilku minut.

Po wczytaniu sie na forach wyczytałem ze IMEI można zmienić w 5 min. ale to programowe, pozostałe zaś tj. naklejka (trudno z obudowy ją tak zerwać by nie było znaku modyfikacji a następnie nakleić z innym kodem IMEI) oraz to zawarte w pamięci ROM czyli stałej pamięci telefonu (podobno to właśnie a nie programowe jest wysyłane przez aparat do BTSu) tylko przez przelutowanie układu z ta pamięcią tj ingerencją fizyczną w aparat.

Czy ktoś kto dobrze zna się na temacie mógłby się wypowiedzieć tzn czy moje wywody są słuszne i jak się sytuacja ma w przypadku mojego telefonu tj K550i - czy tak latwo zmienic w nim IMEI.
    Proszę o merytoryczne wypowiedzi ludzi, którzy maja styczność z tematem a nie odpowiedzi typu "ja słyszałem ze można"
    poochone
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zmiana nr.IMEI w polsce jest zabroniona i podlega karze pozbawienia wolnosci do lat 5 wiec kto by chcial sie bawic w zmiane przy glupim K550 ktory jest warty 200zl
    Nikt na forum ci nie napisze jak wyglada cala procedura zmiany imeia bo jak bys czytal temat dzialu ktory wyraznie mowi o tym ze nie pytamy jak zmienic o imei itp.
    Powiem tak masz marne szanse na odnalezienie tego telefonu i z tym juz trzeba sie pogodzic wiec mozesz go zablokowac dla swojej satysfakcji, ale taki telefon pojdzie na czasci lub opusci nasz kraj
    clubs
    Level 37  
    krato wrote:
    Tam ku mojemu zdziwieniu poinformowano mnie, że blokada IMEI jest bezcelowa, co prawda mogą oni to zrobić ale IMEI można zmienić w ciągu kilku minut.

nie chce mi sie wierzyc ze taka odp. dostales pewnie sam buchles tel. a teraz szukasz info jak zmienic imei
    krato
    Level 10  
    Ludzie czytajcie ze zrozumieniem - NIE PYTAM SIĘ JAK ZMIENIĆ IMEI I NIE CHCE ŻEBY KTOŚ MI COŚ TAKIEGO PISAŁ, nie "buchłem tez telefonu" a faktycznie został mi on skradziony.
    Pytanie jest zasadne - bo chce wiedzieć czy łoś który pójdzie do pierwszego lepszego "serwisu GSM" i zapłaci 20 zł nie zmieni IMEI, które ja zablokuje u operatora (wtedy to moje blokowanie jest nic niewarte )

Apropo blokowania u operatora - byłem użytkownikiem Play Karty telefon był moja prywatną własnością i nie był kupiony u operatora - z tego co powiedział mi kolega pracujący w salonie Plusa, jeśli będę miał dokument zgłoszenia kradzieży na policji na którym jest numer IMEI skradzionego telefonu oraz paragon to KAŻDY operator do którego sie zgłoszę powinien zablokować telefon u siebie i przekazać innym operatorom do poblokowania.
    Na miejscu w Germanosie okazało się że oczywiście mogą zablokować ale telefon musi byc kupiony u nich, zaś mój telefon był nie dość że zakupiony nie w Play to do tego za granicą tj w Anglii (nie obchodzi ich fakt że korzystałem na tym telefonie z oferty Play do momentu kradzieży ani też że miałem paragon potwierdzający zakup) - dodatkowo poinformowano mnie że dowolnym komisie np na Piotrkowskiej (rzecz dzieje się w Łodzi) zablokowany IMEI zostanie w ciągu 5 minut podmienione na inne i cała blokada psu w d..e ... cytując za jedna z polskich komedii - dodatkowo zauważył że sam był światkiem takiej zamiany.
    Co do blokowania IMEI przeczytałem też na forach że zablokowanie w jednej sieci nie pociąga za sobą blokady w innych gdyż cały system jest niedoskonały ... co wy na to ???
    clubs
    Level 37  
    kiedy tak bylo ze jak tel byl np z ery i zostal skradziony to blokowala go tylko era i w plusie czy idei chodzil ale w ktoryms tam roku operatorzy PL podpisali umowe i niezaleznie w ktorej z PL sieci zostanie skradziont to wszyscy blokuja imei

hehe fajna reklame komisu z Piotrkowskiej zrobiles
    poochone
    krato wrote:

Pytanie jest zasadne - bo chce wiedzieć czy łoś który pójdzie do pierwszego lepszego "serwisu GSM" i zapłaci 20 zł nie zmieni IMEI, które ja zablokuje u operatora (wtedy to moje blokowanie jest nic niewarte )

To chyba ci napisalem co za to grozi i myslisz ze ktos za 20 zl zmieniu mu imei bo on zaplaci ja nawet za 1000 czy za 10 000zl bym nie zmienil bo to mi nie zrekompensuje 5lat wiec pomysl sam
    A dwa jak podejdziesz do seriwu i sie zapytasz o zmiane imeia to odrazu cie wysmieja i powiedza ze to nie mozliwe wiec LOŚ nie zrobi tego
    krato
    Level 10  
    Pisząc serwis nie ma mam na mysli punkty autoryzowane w których wiadome jest żę nie uzyskam takiej "usługi" tylko te budki przyuliczne lub cos ala stadion 10-o lecia na których jest napis "komis" lub "serwis GSM" - nie od dzis wiadomo że nie pracuja tam ludzie przestrzegający bezwzglednie prawa :) i jak logika wskazuje tam uda sie taki posiadacz swieżo skradzionego telefonu
    poochone
    A czy ja mowilem o jakis autoryzowanych serwisach wlasnie mowilem o komisach serwis gsm ktore nie sa az takie glupie zeby za 20 zl robic cos takiego
    habrozaurus
    Conditionally unlocked
    Moim zdaniem to czy zablokujesz telefon, czy nie zablokujesz, czy zmienią imei czy i tak go nie odzyskach, wiec nie ma sie co szczypać.
    Następna sprawa, to ciekawe czy faktycznie telefon został skradziony, czy tak jak ma to miejsce w 99% przypadków został zgubiony.
    Po trzecie jeżeli faktycznie zmieniają w tym komisie imei to zgłoś to czym prędzej na policję.
    poochone
    Niestety musisz sie pogodzic z tym ze juz nie odzyskasz tego telefonu a czy ktos mu zmieni IMEI czy nie to juz inna broszka ja wiem ze jak pojdziesz normalnie do serwisu i powiesz ze chcesz zeby ci zmieniuli to cie wysmieja odrazu bo nikt niechce ryzykowac 5 lat zeby wlasnie twoj telefon przywrocic do stanu uzytkowania.
    Dalsza dyskusja mysle ze niema sensu wszystko zostalo wyjasnione wiec do modow ZAMKNIJCIE TEN TEMAT
    andreee
    Level 24  
    w dzisiejszych czasach jak ktos szyje telefon to na pewno zanosi go do dziupli i tam fonik dostaje pudelko nowy imei i komplet naklejek. Bo co to za problem kupic pudelko i wydrukowac naklejki? Swego czasu temat w krk był nagłośniony bo jeden ziomek znalazl w jednym komisie swoj telefon( miał wypalony emblemat na obudowie)- ale nic z tego nie wyszlo bo jak sie okazalo telefon mial pudelko, legalny imei i policja nie byla w stanie sprawdzic wiarygodności gościa... zmiana imeia to naprawde nic trudnego- wystaczy przyzwoity box i wszystkie komy twoje:p
    R*
    Level 29  
    Hm... a temat jeszcze istnieje?!? cóż moderatorzy chyba są na wakacjach xD Może i można ale to jest:
    1. NIE LEGALNE WG. PRAWA POLSKIEGO od 1 maja 2005 roku i 5latek za ## grozi...
    2. NIE LEGALNE WG. REGULAMINU "elki"
    3. ZŁE!
    xD

To że robią to w serwisach to wiadome ;] ja wiem że w ŁDZ robią (nie będę podawał adresu), dziwie się że jeszcze 997 im nie zastukała do drzwi...

Mimo wszystko ja zgłosił bym kradzież zablokował telefon.... Może nie będzie tak genialny i nie zmieni etc. może nikt się nie podejmie...
    fischer8
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Autro tekstu, jeżeli dobrze przeczytałem nie pyta się jakim programem zmienić imei tylko czy to możliwe, oczywiście.Natomiast czy to jest legalne czy nie to już inna sprawa.Wszystkie odpowiedzi już padły dlatego zamykam temat.