Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra '95 X16XEL kod usterki 19

10 Maj 2009 18:20 4627 17
  • Poziom 9  
    Witam :-) Wyświetliło mi dziś usterka 19, jak odczytałem jest to czujnik położenia i prędkości obrotowej. Jednak zapaliło się to tylko na chwilkę i potem zgasło. Silnik od jakiegoś czasu pracuje dziwnie, skacze po obrotach i traci moc. Czy to może by spowodowane właśnie tym czujnikiem? Jeśli tak to czy można go samemu wymienić ?
  • Poziom 42  
    Ten nr. błędu , to brak korelacji pomiędzy czujnikiem wału głównego a czujnikiem wałka rozrządu. Który chcesz wymieniać?
  • Poziom 9  
    Właśnie nie mam pojęcia który miałbym wymienic, chyba najlepiej wszystkie. A Ty co proponujesz ? Może to powodowa takie zachowania silnika jakie wyżej opisywałem ?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Czy odpala bez problemu , czy długo trzeba kręcić?
    Jak odpala bez problemów , czujnik wałka rozrządu.
  • Poziom 9  
    Odpala bez problemów. Gdzie mniej więcej mogę szukac tego czujnika ?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    U góry , po lewej stronie silnika , patrząc po podniesieniu maski.
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo za pomoc. Powiedz mi jeszcze tylko proszę czy takie jednorazowa zapalenie się usterki może świadczy o uszkodzeniu tego czujnika oraz czy ten czujnik może powodowac szarpanie podczas przyspieszania oraz falowanie obrotów. Obiecuję że już więcej nie będę męczył Cię pytaniami :-)
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Takie objawy może dawać ten czujnik , ale też inne usterki.
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    W tych silnikach czasami zostaje ścięty klin blokujący koło z zębami na wale głównym .
    Proponuję to sprawdzić w pierwszej kolejności .
    Dopiero potem zabierz się za wymianę czujników .
  • Poziom 9  
    Dziękuję Wam za pomoc, będę kombinował :-)
  • Poziom 11  
    Jestem prawie pewien że to nie wina czujnika wału.Powodem zapalenia się kodu usterki jest brak sygnału z tego czujnika lub jak piszesz szarpanie silnika.Ten czujnik w tym silniku się niepsuje.Sprubuj przeczyścić papierem ściernym styki tego czujnika przy wtyczce przy alternatorze,to jedno a drugie wyciąg zawór egr i wyczyść go w nitrze,on gdy jest otwarty na obrotach poniżej 1800 też doprowadzi do wyświetlenia tego kodu,ponieważ silnik zacznie szarpac i będą problemy z odpalaniem,a zgodność pomiędzy czunikiem wału a czujnikiem wałka rozrządu niebędzie zachowana choćby przez luz na pasku rozrządu i napinaczu paska.w każdym bądż razie niewieżę w usterkę czujnika wału.AAAAAAAAA jeszcze jedno - jężeli niedawno ściągałeś koło pasowe wału a przy ściąganiu spadło to może gdzieś się wgniotło i z tego powodu brakuje sygnału w jakiejś częścikoła,lub zerwany jet klin na kole napędzającym pasek rozrządu ,ale go jedynie sprawdzisz ściągając koło z wału korbowego,
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od samochodów
    janusz1105 napisał:
    Jestem prawie pewien że to nie wina czujnika wału.Powodem zapalenia się kodu usterki jest brak sygnału z tego czujnika lub jak piszesz szarpanie silnika.Ten czujnik w tym silniku się niepsuje.Sprubuj przeczyścić papierem ściernym styki tego czujnika przy wtyczce przy alternatorze,to jedno a drugie wyciąg zawór egr i wyczyść go w nitrze,on gdy jest otwarty na obrotach poniżej 1800 też doprowadzi do wyświetlenia tego kodu,ponieważ silnik zacznie szarpac i będą problemy z odpalaniem,a zgodność pomiędzy czunikiem wału a czujnikiem wałka rozrządu niebędzie zachowana choćby przez luz na pasku rozrządu i napinaczu paska.w każdym bądż razie niewieżę w usterkę czujnika wału.AAAAAAAAA jeszcze jedno - jężeli niedawno ściągałeś koło pasowe wału a przy ściąganiu spadło to może gdzieś się wgniotło i z tego powodu brakuje sygnału w jakiejś częścikoła,lub zerwany jet klin na kole napędzającym pasek rozrządu ,ale go jedynie sprawdzisz ściągając koło z wału korbowego,

Popieram ban - taki młody i jeszcze pyskuje....

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    elektrolit -twoje wypowiedzi to żenada .Moja rada -zacznij szkołe od początku bo ktoś cie oszukiwał a ze swoją wiedzą tylko wychodzisz na głupka.skoro pod Twoim logo jeszcze widnieje napis Wlaściciel serw.samoch. -To wstyd.Jako osoba znająca temat wstydził bym się klijentów którzy tak nisko oceniają cię.Radż teraz teraz Ty .Osobiście nieznam ani jednej dobrej rady danej przez Ciebie poza krzykiem na każdym z forum.Na pewno nie oddałbym mojego samochodu do naprawy w twoje ręce..
  • Moderator Samochody
    Mi najbardziej się spodobało to upuszczenie koła pasowego tak żeby aż się wgniotło :D