Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechatronik czy elektronik ??

lukasz02.10.1993 10 Maj 2009 19:46 14401 14
  • #1 10 Maj 2009 19:46
    lukasz02.10.1993
    Poziom 9  

Cześć

W tym roku kończę gimnazjum i mam dylemat co do wyboru kierunku w szkole, a mianowicie. Wybrałem szkołę elektroniczną i teraz mam problem jaki profil?? Mechatronik czy elektronik ??:D

0 14
  • Relpol
  • #2 10 Maj 2009 19:56
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 10 Maj 2009 19:56
    lukasz02.10.1993
    Poziom 9  

Jakieś uzasadnienie ??

0
  • Relpol
  • #4 10 Maj 2009 20:00
    elvis_linux
    Poziom 14  

Bardzo podobne pytanie o kierunek mechatronik było niedawno, więc poszukaj. Jeżeli interesuje Cię automatyka przemysłowa i sterowniki PLC to idź na mechatronika, jeżeli lubisz lutować i konstruować układy albo chcesz się tego nauczyć to idź na elektronika. Niestety, mechatronika w Polsce jest dość kulawym zagadnieniem w szkolnictwie-świadczą o tym choćby egzaminy na technika, które wypadają licho w porównaniu np. do elektronika, a kierunek nie jest ani łatwy ani przyjemny. Należy dodać że póki co, szkoły mają marne wyposażenie jeśli chodzi o mechatronikę-dopiero wprowadzają PLC do szkół, egzaminy teoretyczny i praktyczny - oba na papierze, a w ciągu 4 lat nauki ogromna ilość zapisanych zeszytów, z których zawartości niewiele wynika, bo przychodzi co do czego a ktoś chce łączyć w zasilaczu plus z minusem żeby było do pary (autentycznie...)

0
  • #5 10 Maj 2009 20:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 10 Maj 2009 20:03
    lukasz02.10.1993
    Poziom 9  

Bardziej interesuje mnie np. budowa wzmacniaczy , głośników , komputerów . Dlatego zastanawiam się czy mam czego szukać na mechatronice. Wiele osób mówi że mechatronik to to samo co elektronik + inne rzeczy. Czy tak jest na prawdę ??

0
  • #7 10 Maj 2009 20:06
    elvis_linux
    Poziom 14  

Nie. Elektroniki masz podstawy (ubogie) i tylko w teorii. Są podstawowe elementy, połączenia RL, RC, RLC etc, proste układy tranzystorowe, cała cyfrówka, ale to nic nie wnosi. Nic po tym nie umiesz bo nawet nie wiesz jak wygląda kondensator a jak rezystor.

0
  • #8 10 Maj 2009 20:08
    lukasz02.10.1993
    Poziom 9  

To znaczy że nie ma co iść na mechatronika. :P Tak myślałem. Dzięki wielkie za uświadomienie w porę . :D

0
  • #9 13 Cze 2009 13:38
    MoniTOX
    Poziom 24  

źródło: Podstawy mechatroniki pk M.O.

Elektronik przy mechatroniku to jest pikuś.
    Do mechatronika trzeba być bardziej ambitnym. Masa informacji, kupa grubych książek. W mechatronice zawiera się elektronika i dużo dużo więcej. lukasz02.10.1993 Np twój avatar pewnie sam nie wiesz co tam jest. W mechatronice programuje się takie same roboty RCX Lego Mindstors.
    Sam coś o tym wiem.

0
    Załączniki:
  • #10 14 Cze 2009 01:09
    Draks_Maxim
    Poziom 19  

Tak ale zadaj sobie przede wszystkim pytanie , czy w technikum mechatronicznym w którym ewentualnie miałbyś sie uczyc faktycznie jest duży poziom nauczania, jak wiadomo szkoła szkole nie równa, a " prawdziwej " mechatroniki możesz sie nauczyc na studiach, bo ta w technikum to tylko poziom podstawowy i " średni " ale też nie do końca.

0
  • #11 14 Cze 2009 11:39
    MoniTOX
    Poziom 24  

:arrow: Draks_Maxim to lukasz02.10.1993 miał wybierać szkołę nie ja :lol:

Poziom to już inna sprawa w takim czy takim technikum, już nie zależy od kierunku.

0
  • #12 30 Lip 2009 17:08
    Tiger900
    Poziom 9  

no to zależy czego chcesz się uczyć. Ja uczę się w mechatroniku jest całkiem fajnie. Mechatronika to połączenie mechaniki elektroniki programowania i informatyki. jest to jakby rozszerzona robotyka bo taki kierunek też jest. W mechatroniku uczysz się między innymi jak programować sterowniki PLC, podstaw elektroniki, sterowania i budowania robotów np. lego minstorm, Obsługi programów fluidsim pneumatik i hydraulic a później może będziecie programować siłowniki hydrauliczne i pneumatyczne np. firmy festo.
    Np projektowania w programie cad-oskim alibre design.
    naprawy komputerów. jest także do nauki rysunek techniczny i wymiarowanie. także będziesz się tam uczył o metalach np s7-200 i hartowanie, odlewanie i takie tam

Dodano po 27 [minuty]:

0
  • #13 22 Sty 2010 17:00
    Raboll
    Poziom 1  

Mechatronika .. macie racje kierunek nie należy do łatwych..
    wiem bo sam kończe w tym roku zawodówke w kierunku Monter mechatronik

przedmiotów zawodowych jest sporo.. jeśli chcesz mieć dobrze płatną prace
    to polecam mechatronike i elektrykę .. na rynku pracy jest niskie zapotrzebowanie na elektroników, ale jeżeli chcesz podjąć się wyzwania jakim jest nauka w kierunku technik czy tez monter Mechatronik to musisz
    się uczyć ... nie olewać zajęć ... ja olewałem przez 2 i pół roku
    i wiele zagadnień ominąłem .. nie wiem jak mi przez to pójdzie na Egzaminach ... mam nadzieje że zdam ... ale nadzieja ... nie wystarczy ...
    musze zacząć się uczyć ...

0
  • #14 07 Maj 2010 23:27
    B4uCry
    Poziom 1  

Ja kończę 2 klasę gimnazjum i mam ten sam problem , tyle że ogólnie bardziej pasuje mi Mechatronika , acz kol wiek wiem że to zawód męczący , a ja nie lubię się przepracowywać , więc nie wiem co zrobić ?

0
  • #15 26 Sie 2010 17:49
    TarzaN
    Poziom 13  

Mechatronika to ciężka sprawa. Każdy kto chce dowiedzieć się czym jest mechatronika niech zapozna się z książką wydawnictwa REA. Wtedy będzie wiedział z czym ma do czynienia.

Jest też kilka stron, o których pisałem w innych moim postach.

Każdy by chciał zarobić i nic nie robić, a tak się nie da. Nawet lewizny wymagają pracy, a i w dziób można dostać ;)

0