Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV6000 - ciemny ekran po włączeniu

10 Maj 2009 21:34 8111 13
  • Poziom 9  
    Witam mam następujący problem z lapkiem, normalnie działał oglądałem jakieś filmiki na YouTube i pach i się wyłączył , w tej chwili się włącza ale nie ma żadnego obrazu , nic nie pokazuje i co jakieś 30 sekund jakby się restartuje ?
    czym to jest spowodowane? bo wyszukałem na rożnych forach ze to wada fabryczna, gadałem również z facetem z serwisu laptopów w Lublinie i może mi to zrobić za 300 zl , opłaca się? czy to jakaś błahostka ? co tu się mogło zepsuć i jaki podzespół trzeba wymienić bo mi facet gadał o jakimś chipsecie, wiec proszę o pomoc i rade co zrobić czy samemu kupić podzespół i on mi tylko wymieni czy jak ?
  • Poziom 23  
    Jeśli Pavilion jest na Turionie i GeForce Go to facet z serwisu ma 95% szans na trafną diagnozę.
    Namiar na polecany serwis (nie mój...) podesłałem na PW. Gość robi to jak należy - wymiana GF i lekki lifting. Z doświadczenia nie polecam tańszej opcji typu przelutowanie i wygrzewanie chipset'u - szkoda kasy, bo usterka pijawi się znów po 2-3 tygodniach, albo na drugi dzień.
  • Poziom 23  
    Ja też jestem z Lublina... ale swoje Paviliony naprawiałem gdzie indziej.
    Cena jest taka jak wszędzie: 300-350, jeśli wykonawca daje 6 miesięcy gwarancji to rób u niego. Masz na miejscu i z konkretną gwarancją - dłużej nikt ci nie da, nawet jak wymienisz całą płytę.
    Daj znać jak odbierzesz sprzęt - poszukuję bliskiego, dobrego serwisu BGA.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    ok na pewno dam znać co i jak bo chyba dzisiaj mu zawiozę lapka tylko jeszcze pojadę do 2 innych serwisów żeby mi potwierdzili ze to jest ta usterka i dopiero pojadę no i w środę będę wiedział co jest , a teraz kwestia czy po naprawie zostawić sobie lapka czy lepiej sprzedać i kupić coś innego?? jeżeli kupić coś innego to co ??
  • Poziom 23  
    Takie rady to tylko wróżki dają...
    Ale powiem szczerze, że chociaż właśnie piszę z dv2000 to jakoś mu nie wierzę i jakoś mu nie ufam. Postanowiłem jednak z jedna sztuką poeksperymentować i zostawiłem sobie jako trzeci laptop - zobaczę ile wytrzyma intensywnego użytkowania po naprawie. HP dało ciała z serią dv2,6,9 i to jest fakt. Jak nie musisz mieć najładniejszego laptopa to go sprzedaj.
    A co kupić? Polecam Dell'a - w 90% przypadków brzydki jak noc i ciężki jak cegła, ale jak ktoś daje 3 lata gwarancji, a nie rok jak HP, to ma ku temu jakieś podstawy. Nie zawiedziesz się. I raczej Intel, niż AMD...
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    A gwarki na tego pavilonka nie masz ?

Aby wyeliminować ponowne przegrzanie się grafiki zaopatrz się w podstawkę chłodzącą dobrej marki.
  • Poziom 9  
    Niestety ale nie mam :)
    a to dokładny model hp dv6408

Vista Home Premium
    Turion64 X2 Mobile
    technology TL-56 and 512 KB + 512 KB L2 Cache 1.8 GHz
    Pamięć Ram: 2GB
    Dysk: 120GB
    Grafika: NVIDIA GeForce Go 6150
    Matryca 15,4" 1280x800
    Nagrywarka dvd, lan, 3xUSB, wifi, modem, mini jack audio in/out, wyjście S-video, SPDiF, Przyciski szybkiego dostępu, pilot, panel dotykowy itp stan wizualny bardzo dobry. + 3 x 512mb ram + torba

a jeśli chciałbym to sprzedać już po naprawie w której będzie wymieniany chipset na nowy bo już dzwoniłem i się dokładnie dowiedziałem to za ile mógłbym sprzedać tego laptopa tzn ile bym mol za niego dostać ?
  • Poziom 2  
    hejka mam podobny problem tylko u mnie sa pasy laptop zostal uszkodzony spadly na niego drzi wszystko dziala ale te pasy ma ekranie poproztu nic nie widac! co moze byc zepsute? i le mnie to bedzie kosztowac ?prosze o pomoc
    hp dv6000
  • Poziom 23  
    sp3ed napisał:
    a jeśli chciałbym to sprzedać już po naprawie w której będzie wymieniany chipset na nowy bo już dzwoniłem i się dokładnie dowiedziałem to za ile mógłbym sprzedać tego laptopa tzn ile bym mol za niego dostać ?

A to zależy, czy przyznasz się kupującemu, że był wymieniany chipset czy nie...
    Na poważnie to masz od tego alledrogo - porównaj sobie oferty. To chyba Stoner napisał, że towar jest tyle wart, ile kupujacy jest w stanie za niego zapłacić.
  • Poziom 37  
    Leneczkaa:

Od uderzenia mogły się odkleić pamięci w grafice - pasy, lub masz uszkodzoną matrycę.

Jak obraz się ma na zewnętrznym monitorze ?
  • Poziom 2  
    sa pasy w dol na calym ekranie takie linie nie jest wylany wiec nie bardzo wiem co robic dzieki za odpowiedz prosze o kolejne porady z gory dziekuje
  • Poziom 23  
    leneczkaaa:
    Przecież masz napisane wyżej:
    Cytat:

skaktus:
    Jak obraz się ma na zewnętrznym monitorze ?

Więc podłącz lapka pod zewnętrzny monitor i napisz co wtedy wyświetla.
  • Poziom 2  
    a wiec kiedy podlaczylam pod monitor dziala normalnie ale tylko na monitoze zewnetrzynm a na laptopie nadal pasy nie wiem dlaczego jak wylaczylam lapka i wlaczylam ponownie niestety nie wlaczyl sie i pojawil sie napis brak sygnalu z kabla
    pomozcie prosze:cry: