Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak możliwości pobierania P2P

youngwind 11 Maj 2009 00:44 1415 2
 • #1 11 Maj 2009 00:44
  youngwind
  Poziom 2  

  Hej, wszystkim!

  Mam bardzo poważny problem. Mam nadzieję, że stworzyłam wątek w poprawnym dziale. Jestem tutaj "na szybko" i prawdopodobnie jednorazowo, ale mam nadzieję, ze zechcecie mi pomóc.

  Otóż jakieś 3 tygodnie temu, zakupiliśmy z narzeczonym łącze internetowe NTL 20 Mb (mieszkamy w Irlandii). Przez ostatnie dwa tygodnie internet działał wręcz jak złoto; wszystko ściągało się pięknie, szybko. Dodatkowo można było śmigać po dziesiątkach stron na raz, ściągając nawet podczas tego cokolwiek z P2P (z tego rodzaju pobierania korzystamy najczęściej). Nie było żadnego "przymulania", żadnego spowolnienia. Do czasu.

  Ostatnio współlokator, amatorski pseudo-informatyk, robił reinstalację komputera głównego, do którego modem stałego łącza podłączony był kablem USB. Poprzednio komputer ten zawsze wyłączone miał wszelkie firewalle, bo zdecydowanie ograniczało to ściąganie drogą P2P. Ostatnio weszłam w ustawienia Windows tego laptopa i spostrzegłam, że nasz bohater włączył wszystkie zapory i firewalle. Dziś je wyłączyłam sądząc, że to coś pomoże. Niestety torrent do tej pory stoi, nie widzi seedów i wszystko ściąga się marnie. Ten facet nie korzysta z P2P, sprawdza sobie co jedynie pocztę, więc cała reszta wiążąca się z jakimkolwiek ściąganiem, obciążana jest hordą firewalli, zapór i antywirusów. Nie spytano nas, reszty mieszkańców, o zgodę przy grzebaniu... no właśnie- w routerze?

  Chciałam się Was zapytać, czy jest to możliwe, by coś poprzestawiać w routerze, czyli wyłączyć możliwość lub chociaż ograniczyć znacząco korzystanie z pobierania drogą P2P? Gdy ściągam sterowniki ze stron oficjalnych lub cokolwiek innego, wszystko śmiga świetnie. Co jedynie torrent, z którego od czasu do czasu ściągam sobie instalatory gier on-line, jak np. Silkroad, nie mogę nic zrobić. Internet totalnie "muli", siada non stop, nie widzi seedów, a jak już je "zobaczy", to momentalnie znikają. Maksymalna prędkość ściągania to 0.7 kb/s!!!

  Czy nie wiecie może, jak mogę sprawdzić opcje blokowanych programów, jak właśnie P2P, w routerze? Przepraszam za chaotyczną wypowiedź, ale jestem osobnikiem żeńskim ;-) i mam nie lada problem z wypowiadaniem się nt. internetu, na którego temat notabene wiem naprawdę niewiele.

  Pozdrawiam :-)

  0 2
 • #2 11 Maj 2009 08:45
  agorny
  Poziom 24  

  Ograniczyć mógł i jak widać to zrobił. Co dokładnie zostało zrobione to wróżenie z fusów, bo nie napisałaś jaki to system (który windows), jaki modem. Trzebaby sprawdzić co z oprogramowania startuje wraz z systemem. Dużo niewiadomych niestety.

  0
 • #3 11 Maj 2009 11:51
  youngwind
  Poziom 2  

  Hej! Faktycznie to było nierozsądne z mojej strony.

  Mamy akurat 5 komputerów w domu, w tym główny podłączony przez USB z systemem XP. Modem routera to NetGear WGR614 v.9 Weszłam dziś w nocy w ustawienia routera poprzez IP i zauważyłam, że opcja UPnP była wyłączona. Po włączeniu tej opcji, otworzyło się kilka portów, do którego podłączyłam torrenta, który śmiga pięknie, z tym, że jakby na krótko. Podejrzewam, że blokuje to jakiś firewall, którego nie wiem po prostu jak wyłączyć. Nie mogłam nawet znaleźć tego w ustawieniach routera na stronie przez IP w przeglądarce.

  Pozdrawiam!

  0