Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Aerostar automatyczna skrzynia biegów

11 Maj 2009 02:24 3710 6
  • Poziom 2  
    Witam. Niedawno kupiłem Forda Aerostara do małego remontu. Autko już prawie pomalowane i zbliża mi się temat skrzyni biegów. Mianowicie chodzi o to że samochód podobno stał przez ok. pół roku, ale myślę że to nie jest powodem tego. Po odpaleniu silnika bez różnicy z którego biegu bym ruszał to jest objaw tego typu jak bym miał skrzynie manual i naciągniętą linkę sprzęgła... Daję gazu a on ledwo się ruszy i coś grzechocze. Poprzedni właściciel twierdził iż jest to wina tylko tego konvertora? Ja nie jestem do tego przekonany. Może ktoś z was koledzy będzie miał pojęcie o co chodzi tym bardziej że zabieram się do tego sam...
    Doradżcie co to może być.
    Dzięki
  • Poziom 27  
    Mam ten samochod i tez mialem duzo klopotow ze skrzynia biegow. Jesli jest to tylko na wszystkich pozycjach wlaczenia biegow to jest mozliwe, ze konwerter, ale jesli wystepuje to na jednej czy do tylu to przyczyna jest w sprzeglach ( synchronizatorach ) na poszczegolnych biegach. Raz ja naprawialem, a potem wymienilem na skrzynie manualna i skonczyly sie problemy. Warunkiem wymiany jest tylko silnik 3 litrowy, bo do tego silnika jest skrzynia manualna. Mam juz przejechane 660 tys km na jednym silniku. Pasuje tam skrzynia od mazdy. W zaleznosci jaki masz rocznik to sa niektore zmiany. Na pewno wal napedowy jest inny do skrzyni manualnej ( dluszy ), oraz moze byc inna podporka skrzyni biegow. Wysprzeglanie sprzegla jest hydrauliczne. Z Twoich wypowiedzi stawiam na calkowita przebudowe skrzyni biegow. Jesli konwerter jest uszkodzony to nie bedzie wogole jechal, bo to jest pompa oleju, a jesli jedzie wolno, tak jakby na polsprzegle to sa uszkodzone synchronizatory.
  • Poziom 2  
    Rocznik to 1991, poj.3000cm. Powiedz mi jaką ty założyłeś skrzynie do siebie bo piszesz że pasuje od mazdy. Tylko od jakiegfo modelu, bo podobno można założyć też od scorpio, sierry itp.?
  • Poziom 27  
    Sa dwa typy skrzyn do Forda. Lepsza skrzynia jest skrzynia robiona po roku 1990, z dzwignia zmiany biegow bezposrednio w skrzyni biegow. Ja posiadam z roku 1991 skrzynie 5-biegowa. Oba typy skrzyn pasuja do wszystkich typow silnika 3.0l. Wejdz na internet i wpisz Ford 3.0l. Tam podane sa dokladne dane i typy skrzyn biegow. Podane sa tylko skrzynie od mazdy, a nie od innych samochodow. Wymian jest bardzo prosta, ale trzeba miec wszystkie elementy; kolo zamachowe, sprzeglo, tarcze dociskowa, pompe sprzegla, przewod od pompy do silownika w skrzyni, pedal sprzegla z dluszym walkiem, na ktorym zakladasz pedal hamulca, oslona z blachy kola zamachowego, oraz wal napedowy. Podporka skrzyni w Twojej wersji bedzie taka sama jak w automatyku. Calosc zajmuje w domowych warunkach okolo 5-6 godzin we dwie osoby. Otwory w samochodzie sa zrobione na lewarek zmiany biegow i mocowanie pompy sprzeglowej. Trzeba potem wyjac chlodnice oleju mocowana z przodu, oraz linke ktora idzie do dzwigni zmiany biegow w kierownicy i ta dzwignie. Pozostaje jeszcze do wyjecia linka od skrzyni do dzwigni przepustnicy. W zlaczu elektycznym trzeba zewrzec przewody rozrusznika i podlaczyc przewody do swiatel cofania. Sprawdzic trzeba czy w kole zamochowym jest lozysko podporowe walka sprzeglowego.
  • Poziom 2  
    witam jestem nowym posiadaczem aerostara i mam juz problem mianowicie: ile sie miesci oleju w skrzyni biegów w automacie i jaki to ma być olej ?? auto czasami niechce ciagnać dopiero po dodaniu gazu jest lepiej POMOCY! jest tak jak by go cos wysprzęglało co robić ??
  • Poziom 18  
    >ile sie miesci oleju w skrzyni biegów w automacie i jaki to ma być >olej ?? auto czasami niechce ciagnać dopiero po dodaniu gazu jest lepiej >POMOCY! jest tak jak by go cos wysprzęglało co robić ??

nie umiem ci pomoc ale widze zejestes z okolycy :-) wejdz na forum asu.pl i znajdz kolege Antarax`a i kontakd do niego :-) pomoze/naprawi a jest z katowic wiec za plotem :-)
  • Poziom 2  
    wielkie dzieki widze że gościu ma to wszystko opanowane. dzieki