Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornice napięcia do ksenonów - co wybrać ?

Kościsty 11 Maj 2009 13:00 6770 6
  • #1 11 Maj 2009 13:00
    Kościsty
    Poziom 10  

Witam

Jak wiadomo niektóre niefabryczne i niemarkowe przetwornice napięcia do ksenonów sieją zakłóceniami mocniej, inne słabiej a mało które w ogóle. U mnie występuje problem zakłócania komputerka pokładowego i klimatronika który czasami resetuje się w momencie włączania ksenonów. Postanowiłem wymienić więc przetwornice na jakieś nowsze i lepsze. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tanimi (50-80zł/szt) przetwornicami przy których nie występuje problem zakłócania innych urządzeń ?
    Czy dobrym wyborem są przetwornice (ok 50zł/szt) jak poniżej reklamowane przez sprzedawcę takim oto opisem:

"Nasze przetwornice jako jedyne na allegro posiadają filtr przeciwzakłóceniowy dzięki któremu z naszego radioodbiornika lub CB radia znikną wszelkie niepożądane zakłócenia, oraz nie zakłóca komputera pokładowego, dodatkowo przy rozruchu silnika nasze xenony pobierają 7A mocy po czym pobór spada do 3A, a te oferowane przez konkurencje charakteryzują sie poborem dochodzącym nawet do 13A!!!"
    Przetwornice napięcia do ksenonów - co wybrać ?

Moderowany przez Michu10:

Kolego co Twój temat robi w tym dziale, najpierw musisz zrozumieć zasady jakie w nim panują, to nie jest dział handlowy. temat zamykam
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1156390.html

0 6
  • #2 11 Maj 2009 18:16
    Spacewalker
    Poziom 32  

Kup org Denso lub BOSCH z org lamp VW ipt, a nie te gdzie sie sprzedawcy pokonują w opisach i w naklejkach.

0
  • #3 11 Maj 2009 19:41
    emeryt2
    Poziom 42  

Z tymi przetwornicami miałem już kilku klientów , siadają często , oczywiście te "kitajskie".

0
  • #4 12 Maj 2009 08:53
    Kościsty
    Poziom 10  

Oczywiście że najpewniej było by kupić przetwornice za 200zł i przerabiać je pod palnik H1 ale chodzi mi o tanie przetwornice. Czy faktycznie jest podział na starszą i nowszą generacje która to ponoć generuje mniejsze zakłócenia ? Czy jest jakiś tani produkt który można polecić jako warty swojej ceny ? Nie chodzi mi o przetwornice które w ogóle nie zakłócają ale o takie przy których da się słuchać radia a elektronika w samochodzie nie wariuje podczas włączania świateł jak by go piorun walną (ja tak właśnie mam).

0
  • #5 12 Maj 2009 09:22
    mipix
    Poziom 30  

Kościsty napisał:
    ... reklamowane przez sprzedawcę takim oto opisem:

[i]"Nasze przetwornice jako jedyne na allegro posiadają filtr przeciwzakłóceniowy dzięki któremu z naszego radioodbiornika lub CB radia znikną wszelkie niepożądane zakłócenia, oraz nie zakłóca komputera pokładowego, dodatkowo przy rozruchu silnika nasze xenony pobierają 7A mocy po czym pobór spada do 3A, a te oferowane przez konkurencje charakteryzują sie poborem dochodzącym nawet do 13A!!!"

Małe sprostowanie.
    Moc wyraża się w Watach. Sprzedawca nie wie o czym pisze.

0
  • #6 12 Maj 2009 11:06
    Spacewalker
    Poziom 32  

Ja wymieniłem 3 anteny CB i 2 radia. Zawsze jak mi stroił wszystko było ok, ale stroił radio na postoju, bez swiateł. Potem miałem emulator zmieniarki, zawieszał sie gdy swiatła zostały włączone. Poprostu odpusc sobie.

0
  • #7 12 Maj 2009 11:19
    Kościsty
    Poziom 10  

Ale czy to oznacza że wszystkie tanie przetwornice są takie same ? Raczej był bym ostrożny w ocenie jeśli nie sprawdziło się co najmniej kilka różnych modeli. Przykładowo w mojej Omedze mam srebrne przetwornice z żółtym napisem "HID" (jakiś tani "no name") i występują duże problemy z zakłócaniem elektroniki. Ale wiem że jest całkiem sporo osób mających w Omedze dokładane ksenony na tanich przetwornicach i u nich ten problem nie występuje. Czyli jakieś różnice muszą być. Kwestia tylko oddzielenia produktów bubli od produktów niższej półki ale działających poprawnie.

0