Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica minolta c250 - brudzi

11 Maj 2009 15:08 3714 7
  • Poziom 14  
    Witam. Wybieram się do klienta do tej maszyny. Cos im brudzi na czarno.Nie miałem kontaktu wcześniej z taką maszyną. Może jakieś wskazówki?Z zabrudzeniem pewnie sobie poradzę ale nie wiem nawet jak wejść w tryb serwisowy a manuala nie znalazłem.
  • Poziom 19  
    Jakiego rodzaju jest to brudzenie??

Kreski? Kropki? Krawędzie ostre?? Krawędzie rozmyte? Plamy? Czarne? Ciemne? Szare? Na całej kartce? Na krawędziach? Przez całą długość? Punktowo? Regularnie? Losowo?

Dobrze że klient chociaż powiedział że na czarno...
  • Poziom 14  
    W piecu sa dwie zielone przekladnie i napewno sa nastawione na koperte.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Sprawdź czy nie jest bęben ryśnięty w tym miejscu. Miałem dokładnie taki sam przypadek z M w takiej maszynie. Na bebnie była cienka jak włosek linia i czasem wychodziła a czasem nie. Wymiana rurki bębna rozwiązała problem.

C.
  • Poziom 14  
    Bęben do wymiany.

Jest tez mozliwosc w Firmware 3.0 i wyzej ustawienia SW:

“Service Mode => System 2 => Software Switch Setting => Switch Nummer 53 Hex00 ändern in Hex01

Powoduje to ze przy Czarnobialej kopi kolorowe bebny nie dolegaja do Jednostki transferu.
  • Poziom 14  
    Zapewne bęben tylko,ze mam on jeszcze ponad połowę żywotności.Klient kupił tą maszynę używaną wiec jeśli jest taka możliwość to ktoś mógł skasować żywotność bębna.W ustawieniach nic mi nie da przestawianie ,ponieważ kopie przeważnie są kolorowe