Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz i kolumny - do 800 zł.

xanthras 11 Maj 2009 16:40 698 0
  • #1 11 Maj 2009 16:40
    xanthras
    Poziom 1  

Witam!

Na forum rejestrowałem się jakiś czas temu, do tej pory tylko czytałem, teraz jednak zwracam się do Was o radę, Drodzy Forumowicze :) Tym samym mam też zamiar zacząć moją przygodę ze sprzętem audio (do tej pory słuchałem wyłącznie na jakichś zwykłych mini-wieżach, a w wersji przenośnej na iRiver T30 + Sennki PX100).

Otóż chcę zakupić wzmacniacz i kolumny do pokoju. Wymiary to ok. 4,5 x 2,3 m, czyli jakieś skromniutkie 10-11 m^2. Do tego trochę mebli też mam. Dlatego myślałem o podstawkowych, w miarę łatwych do ustawienia, najlepiej w niewielkiej odległości od przeszkód i słuchajęcego.

Zapotrzebowania muzyczne? Głównie rock, punk, metal, ale także jazz, blues i inne - dość szeroki przekrój ;). Interesuje mnie brzmienie, które będzie szczegółowe, przestrzenne, raczej ciepłe. Lubię poczuć gitarę, miękko lądującą na moich bębenkach perkusję i wokal, który śpiewa, jakby był tuż przy mnie. Mogą być dość głośne, ale nie muszą - jakość dźwięku to priorytet.

Źródłem będzie odtwarzacz CD (mam upatrzone typy na allegro, zobaczymy co uda się ustrzelić), a także komputer. Przy okazji - chcę kupić kartę dźwiękową do stereo właśnie. Zwykły SoundBlaster Audigy, czy coś lepszego? Nie chcę wydawać zbyt dużo pieniędzy - powiedzmy max 150 zł.

Odrobiłem zadanie domowe - rozejrzałem się dość dokładnie. Moje typy to wzmak harman/kardon PM650 Vxi i kolumienki Tannoy M1 (ok. 300+500 zł). Rozważam także Wharfedale Diamond 9.1. Czy to zagra dobrze w moich warunkach, w moim typie muzyki? Macie może jakieś lepsze propozycje? Oczywiście rozmawiamy o używkach i allegro - inaczej nie zmieściłbym się w kwocie, wysupłanej z portfela biednego studenta ;)

Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi i z góry za nie dziękuję :)

0 0