Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Fonica Daniel g-1100 fs - problem z ramieniem

11 Maj 2009 18:18 3564 2
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem z gramofonem Daniel g-1100 fs. Działał prawidłowo przez dłuższy czas, po czym został na kilka lat odstawiony. Po próbie ponownego uruchomienia (gramofon ma automatyczne tryby ustawienia 33/300, 33/250 i 45/175) ramie gramofonu, po wciśnięciu odpowiedniego przycisku rodzaju płyty, ustawia sie w zlej pozycji początkowej (za wcześnie, czyli inaczej mówiąc przed płytą). W każdej z dostępnych prędkości ramie ustawia sie ok. 1 cm za wcześnie. Wszystkie inne funkcje gramofonu działają prawidłowo (prawidłowo kończy płytę itd., szybkości sa prawidłowe, potencjometry itd działają). rozkręciłem gramofon od dołu i próbowałem dojść do tego co może sterować początkowym ustawieniem ramienia - ale do niczego nie doszedłem. Dodam, ze ramie w pozycji spoczynkowej również nie dochodzi do końca półki (czyli tego na czym ramie spoczywa - sorry, nie wiem jak to sie fachowo nazywa).

Może ma ktoś pomysł co może być nie tak?

pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mój pierwszy typ, to sparciały pasek przenoszący napęd z silnika na ramię gramofonu.

GM
  • Poziom 2  
    Udało mi się wymienić pasek w mechanizmie ramienia - poprzedni był faktycznie sparciały - ale nie przyniosło to rezultatu.

Jedyna zmiana polega na tym, że raz na 2, 3 razy przy prędkości 45, ramię zatrzymuje się w pozycji początkowej mniej więcej 0,5 cm za daleko. Przy innych prędkościach nadal jest to stała oległość (1 cm za wcześnie).

Zauważyłem również, że brakuje jednej z śrub przy ramieniu - tej z mniejszą średnicą, ulokowanej niżej - od dołu nie jest wyraźne, do czego mogła by służyć. Większa górna, służy jak się zorientowałem do regulacji miejsca zakończenia płyty, ale może się mylę i się nie znam.

Może ma ktoś jeszcze jakieś typy?...