Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig beta v jaki procesor

daniel.sz 11 Maj 2009 18:39 2298 7
  • #1 11 Maj 2009 18:39
    daniel.sz
    Poziom 21  

Witam Panowie mam pewna wątpliwoci radio jak w temacie Beta według carbase przy modelu 1J0 xxx 152 E <beta 5 dot> siedzi KA 2 otworzyłem grajka i jest maska OH 95 B wygląda mi to na KA4 czyżby w bazie był błąd? KA4 siedzi przy ............152B

oznaczenia z procesora:
    VW BE........5(99)
    QQCF0043

kwarc 86640

0 7
  • Pomocny post
    #2 11 Maj 2009 19:11
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

Zobacz tutaj:
    Grundig beta v jaki procesor

0
  • #3 11 Maj 2009 21:29
    daniel.sz
    Poziom 21  

Tomek jestes pewien że to ka4? wylutowałem Hotem dopiąłem kwarc do 56 i 57 i 'Device is silent" lipa robiłem już KA4 0e57Si ładnie czytało robione Xprogiem. Nie chcę zaśmiecać forum bo temat motki był już milion razy.dawałem kwarc 4 i 8 i nic zastanawia mnie że przy radiu w szereg z kwarcem a 57 pinem jest dopięty rezystor jest on konieczny ? startuje z 0X0D80 wszystko podpięte prawidłowo zgodnie z PDF do xproga zachowane pełne BHP

0
  • Pomocny post
    #4 12 Maj 2009 22:08
    jarek1258
    Poziom 16  

Wlutuj z powrotem procesor i czytaj go w układzie jako KA4 z maską OE57S. Podłącz RXD, TXD, RESET i MOB B, podłącz radio do zasilania i zmień w XPROGu częstotliwość kwarca na 86640 bo w automacie wyskakuje 80000 i musi ci ruszyć. Ja mam zrobioną nasadkę zrobioną z podstawki którą nakładam z góry na scalak i tak skonfigurowanym XPROGIEM zrobiłem sporo tych radyjek.

0
  • #5 13 Maj 2009 10:33
    SlaweK
    Poziom 43  

A zerknij do PDFa i zobaczysz że KA2 i KA4 od strony wyprowadzeń nie różnią się, tak samo od strony odczytywania. Rezystor z kwarce jest nie w szeregu a równolegle i poprawia to stabilność kwarca. Najlepiej zobaczyć oscyloskopem co się dzieje na nogach, czy już nie ubiłeś jej przypadkiem bo powinna się łączyć bez problemu, co najwyżej się wyczyści.
    A z nakładką to nie zawsze jest dobra sprawa, jeśli nie podłączysz masy dobrze to możesz ubić procesor różnicą potencjałów programatora i zasilacza.

SławeK

0
  • #6 19 Maj 2009 20:44
    daniel.sz
    Poziom 21  

Witam Panowie wlutowałem procesor rzeczywiście tak jak powiedział kolega Jarek w układzie czyta. W moim przypadku trzeba zachować pewną procedurę mianowicie po " check dewice" w momęcie pojawienia się "initialising device" trzeba wcisnąć i trzymać gałkę od włączenia radia. Jeśli się ją puści lub przyciśnie w nie odpowiednim momencie to nie przeczyta. Próbowałem kilka razy tylko w ten sposób mi przeczytało i na 100% nie był to przypadek. Nie wiem może chodzi o to że miesza się coś na szynie przecież 5V na procku jest cały czas . kwarc trzeba ustawić na 8664000 i tu prawdopodobnie miałem coś namieszane jak był wylutowany podejrzewam że czytał by normalnie cudów nie ma ale coś mi się wydaje że namieszałem z zerami:|. Nie będę go już wylutowywał ale jak trafi mi się jeszcze jedna taka sztuka to z czystej ciekawości wylutuję i poinformuję Kolegów o efektach. Zastanawia mnie ta procedura odczytu Jarek jak to było u ciebie podłączyłeś tylko zasilanie bez kombinacji z włącznikiem?
    Sławku zgadza się jest 1M równolegle do kwarca ale 57 pin jest połączony z kwarcem poprzez rezstor 3.3 KΩ. I tu też mógł być pies pogrzebany

0
  • Pomocny post
    #7 20 Maj 2009 06:21
    jarek1258
    Poziom 16  

Dokładnie jak wyżej napisałem (oczywiście masa między radiem a programatorem musi też być podłączona) bez kombinacji z włącznikiem u mnie czyta i zapisuje idealnie

0
  • #8 22 Maj 2009 14:40
    daniel.sz
    Poziom 21  

Witam dziękuję wszystkim za pomoc. Najważniejsze ze grajek uzdrowiony. u mnie czytało tak jak pisałem. Masa naturalnie podpięta Dla kolegów którzy będą walczyć z takim radyjkiem proszę nie robic z mojego przypadku reguły. .Jeszcze raz dziękuje wszystkim !!
    Zamykam temat

0
  Szukaj w 5mln produktów