Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zagubione dane i partycja - po nieudanej instal. Linux

kurczaczek699 11 Maj 2009 18:55 886 1
  • #1 11 Maj 2009 18:55
    kurczaczek699
    Poziom 22  

No to tak, zacznę od tego że nie potrzebnie wgrałem Linuxa Ubuntu 9.04. Ubuntu się wgrał, ale z GRUBem był problem, więc wgrałem grub4dos. Coś poszło źle, nie mógł znaleźć pliku jakiegoś tam. Potem udało mi się wgrać gruba tego od Ubuntu, ale ten stary został i uniemożliwiał mi odpalenie Windowsa XP. Przeczytałem coś o fix-owaniu mbr, ale przy okazji posypały mi się tablice dysku, teraz w miejscu gdzie powinno mi w programie do partycjonowania pisać system plików NTFS pisze mi free, jakby partycji nie było. Mam, bądź miałem tam ważne dane, czy da się to jakoś odzyskać.
    Postanowiłem olać dane z dysku C - windows, jakieś podręczne programy itd. nie chce mi się tam teraz wgrać XP, pisze że partycja niezgodna z systemem Windows XP. Jestem już dość zdesperowany bo myślę że mogę już nie odzyskać danych z dysku D, bardzo proszę o pomoc ! Raczej nie stać mnie na oddanie dysku w ręce serwisanta !

Edit: teraz jest już jedna partycja free - cały dysk , tak się stało podczas próby wgrania systemu na partycje C.

0 1