Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

exus v10 iveco 35s12 2007r problem z wygaszana lampką.

Blakqq 11 Maj 2009 19:36 1425 5
  • #1 11 Maj 2009 19:36
    Blakqq
    Poziom 8  

Witam serdecznie.
    Zamontowałem sobie exusa v10 w iveco 35s12 2007r wszystko działa jak trzeba dopóki nie podepne się pod krańcówki. Cały czas sygnalizuje otwarte drzwi próbowałem odseparować diodami efekt marny, więc podpiełem się pod lampkę ale mam wygaszanie kabiny i paki niezależne. Alarm się uzbraja i pracuje poprawnie przez 15 minut po czym zaczyna wyć. Doszedłem do tego żę po tym czasie zanika stały plus na lampkach. Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie dodam iz próbowałem wysterować plus przez przekaźnik ale chyba zle to zrobiłem bo cały czas sygnalizuje otwarte drzwi.

0 5
  • #2 11 Maj 2009 19:49
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Wstaw diodę na + lampki z, w którą się wpoiłeś krańcówką

0
  • #3 11 Maj 2009 20:13
    Blakqq
    Poziom 8  

Tak też zrobiłem i powiadomienie drzwi nie występuje ale efekt wycia po 15 minutach pozostał. Zastanawiam się czy przyczyna może być czujnik spadku napięcia. Dodam że wydłużyłem czas opuźnienia z 15 na 30 sekund.

Dodano po 12 [minuty]:

W lampkach idą trzy kable masa , plus i plus zanikający po otwarciu drzwi, dałem diode na kabel z alarmu i podłączyłem do zanikajacego plusa. Otwieram drzwi alaqrm działa. Rozbrajam uzbrajam ale po 15 minutach nadal pozostaje problem wycia.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Maj 2009 20:14
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Założyłeś diodę również na plusa drugiej lampki?
    Możesz też ewentualnie przeciąć przewód sterowania lampki masą, założyć diodę min 3A i podpiąć się przed nią.
    Ten jeden przewód, to nie jest żaden plus zanikający po otwarciu drzwi, tylko właśnie przewód sterowania lampki masą, na którym przy wcisniętej krańcówce widzisz plus przepływający przez włókno żarówki.
    Po co dioda na kabel alarmu? Czy carrier nie napisał wyraźnie, gdzie dać diodę?
    Widzę, że zaczyna się amatorszczyzna...

0
  • #5 11 Maj 2009 20:40
    Blakqq
    Poziom 8  

dziękuje za podpowiedz zastosuje i dam znac czy pomoglo:)

0
  • Pomocny post
    #6 14 Maj 2009 18:48
    milejow
    Poziom 42  

Krancowki masz na kwadratowym zlaczu niebieskim w module za skrzynka bezpiecznikow(bezpieczniki za lewym glosnikiem,przej.....dostep bo modul trzeba odwrocic)bodajze rozowe kable-sprawdzic mozna kontrolka diodowa.Najprosciej jednak dac inwerter CAN

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo