Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Turbo z samochodu do quada POMOC

adrian.g6 11 Maj 2009 20:29 2001 3
  • #1 11 Maj 2009 20:29
    adrian.g6
    Poziom 9  

Witam wszystkich mam na stanie używane turbo z seata toledo 1.9 TDi (115KM) i mam quada. Chodzi mi po głowie pomysł zeby te rzeczy połączyc ze sobą. Teoretycznie nie jest problem tylko jest problemem smarowanie turbo. ingerecja trfale w silnik nie wchodzi w gre myslałem o zewnetrznej pompie oleju i osobnym zbiorniku z chłodnicą podobno pąpka paliwowa mebranowa moze sie nadać prosze o opinie porady i inne pomysły z góry dziekuje

• #2 11 Maj 2009 21:17
    stefanM
    Poziom 17  

Jeśli masz quada 1.9 TDI nie ma żadnego przeciwwskazania .
    Ale poważnie wydajność turbiny jest dobierana do potrzeb silnika. Jezeli to jest silnik mniejszy a domyślam się, że jest to turbina raczej go spowolni niż doda mocy. Turbina ma swoją wydajność i zapotrzebowanie na odpowiednie ciśnienie spalin by została rozpędzona. Silnik bez konstrukcyjnie obliczonej wytrzymałości na zwiększone obciążenia nawet gdybyś dobrał odpowiednią turbinę - rozleci sie w bardzo krótkim czasie. Ponieważ jego parametry nie zostały dostosowane do pracy z turbiną. A podstawowym elementem konstrukcyjnym silnika wzmocnionym do pracy z turbiną jest wał korbowy i korbowody ale także podpory łożysk głównych wału korbowego.

• #3 11 Maj 2009 21:25
    adrian.g6
    Poziom 9  

no masz racje silnik nie ma 1.9 tylko "troszke mniej" ale mniejszy silnik generuje mnie spalim czyli mniejsze obroty na turbinie czyli mniejsze cisnienie doładowania nie jestem mechanikiem wiec nie zanm sie na tym wiec prosze Was o pomoc ;)

• Pomocny post
    #4 11 Maj 2009 21:31
    stefanM
    Poziom 17  

Tak jak to opisałeś to właśnie jest esencja moich wywodów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME