Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A200 - nie wyłącza się na zasilaczu

11 Maj 2009 22:09 3642 6
  • Poziom 13  
    Witam, mam pewien problem (jeden z wielu ale ten ma najwyższy priorytet) z laptopem toshiba satellite A200. Otóż nie mogę go wyłączyć gdy jest podpięte zasilanie, bez wyłącza się. Wcześniej wyłączał się, teraz mu coś odbiło i jest już tak dosyć długo. Myślałem, że jest to wina BIOS'u lecz po aktualizacji do wersji 5.20 nadal błąd występuje. Dodam że mam zainstalowanego XP a toshiba na swojej stronie ma odpowiednio bios dla xp i dla visty... tak dobrze czytacie osobny bios dla każdego windowsa. W opcjach zasilania ustawiłem sobie, że jak zostanie wciśnięty przycisk zasilania to laptop ma się wyłączyć, lecz jest tak samo jak z opcji start/wyłącz komputer...
    Windows się wyłącza normalnie, laptop też, kontrolki gasną na sekundę i zaraz znowu się uruchamia, coś jakby zamiast zamknij to było uruchom ponownie ale czy przy tym drugim laptop zanim ponownie się uruchomi to jest dłuższy czas bezczynności.

Moderowany przez mat_ed:

Tytuł poprawiłem na regulaminowy.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Wątpię aby to było powodem, ponieważ bez zasilania działa OK. Przypomniało mi się po czym stało się to, mianowicie baterie rozładowałem do zera i od tamtej pory nie chce się wyłączyć.
  • Poziom 37  
    Sprawdź na innym systemie np linux z płyty czy to wersja visty bootowana z CD
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Głównie chodzi o to, że nie mam teraz fizycznego kontaktu z lapkiem i nie będę miał przez najbliższy tydzień. Jak miałem go jeszcze to rozglądałem się za bateryjką ale trzeba by całego lapka rozbebeszyć aby dostać się do niej a na to czasu mi już nie starczyło, ponieważ lapek jest siostry a ona studiuje w innym mieście. Więc za tydzień najszybciej dopiero go będę mógł rozebrać ale najpierw jeszcze sprawdzę jakiś system z livecd.
  • Poziom 37  
    A może lap posiada gwarancję jeszcze ?