Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM ThinkPad T60p - nowa bateria działa 10 minut

XjanekX 11 May 2009 22:46 3150 12
    XjanekX
    Level 10  
    Witam

Posiadam laptopa IBM t60p, sprawował się extra do momentu aż wywalił komunikat " Irreparable damage to the battery has been detected. Replace the battery with a new one."

Pomyślałem ok bateria ma 460 cykli ładowania pewnie przyszedł na nią czas, zakupiłem baterie która ma 20 cykli i jest na 100 % sprawna na innych laptopach działa (oczywiście IBM)

u mnie podziałała 10 minut i to samo normalnie ręce mi opadają, wiem że wiele osób miało ten sam problem ?? jak sobie z tym poradzili ?? ma ktoś jakiś pomysł co z tym "fantem zrobić".

Dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam

Moderated By mat_ed:

Tytuł tematu zmieniłem na regulaminowy.

gabik001
    Level 37  
    Najpierw sprobuj zrobic reset. Tzn odpal program zarzadzajacy energia i tam jest opcja "perform reset". Jak nie masz programu to zapraszam na strone lenovo/IBM.
    Pozdrawiam
    XjanekX
    Level 10  
    gabik001 wrote:
    Najpierw sprobuj zrobic reset. Tzn odpal program zarzadzajacy energia i tam jest opcja "perform reset". Jak nie masz programu to zapraszam na strone lenovo/IBM.
    Pozdrawiam

już to probowałem wcześniej. Po wcisnięciu "perform reset" komputer się restartuje, wogole jeżeli odłącze kabel zasilający laptop się wyłącza od razu tak jakby nie było baterii, ma ktoś jakiś pomysł ?? HELP :( bo już mi ręce opadają
    gabik001
    Level 37  
    A probowales baterie od takiego samego laptopa (od tego na ktorym sprawdzales nowo kupiona baterie) podlaczyc do swojego i jak to sie zachowuje? Jak ta stara uszkodzona bateria sie zachowuje na innym laptopie?
    Bo zaczyna mi to wygladac na uszkodzenie laptopa...
    Wyciagniesz kabel zasilajacy i sie wylacza? W pierszym poscie pisales ze trzyma 10 minut...

Pozdrawiam
    XjanekX
    Level 10  
    tak za pierwszym razem trzymała 10 minut, a potem ten błąd o którym pisałem wyżej, ja jestem świadom że to wina laptopa bo bateria jest sprawna na 100%. Problem ten opisywany był na stronie lenovo bardzo wiele osob miało ten sam komunikat, lenovo swego czasu wymieniało baterie na nowe, ale wiele osob po wymianie baterii miało dokładnie ten sam komunikat. Strasznie ludzie najeżdżali na lenovo gdyż jeżeli komuś wymienili baterie a problem nie znikał to "umywali ręce", i zostawiali klienta z "mobilnym laptopem" :) z wtyczką.

gabik001 wrote:
    A probowales baterie od takiego samego laptopa (od tego na ktorym sprawdzales nowo kupiona baterie) podlaczyc do swojego i jak to sie zachowuje? Jak ta stara uszkodzona bateria sie zachowuje na innym laptopie?
    Bo zaczyna mi to wygladac na uszkodzenie laptopa...
    Wyciagniesz kabel zasilajacy i sie wylacza? W pierszym poscie pisales ze trzyma 10 minut...

Pozdrawiam
    gabik001
    Level 37  
    Lenovo.... Sam mam IBMa puki co dziala juz prawie cztery lata. Sprzedali technologie chinczykom i teraz wszystko wylazi... Czyli problem lezy po stronie komputera... A szukales nowszego biosa w ktorym byc moze ten problem rozwiazuja?
    XjanekX
    Level 10  
    gabik001 wrote:
    Lenovo.... Sam mam IBMa puki co dziala juz prawie cztery lata. Sprzedali technologie chinczykom i teraz wszystko wylazi... Czyli problem lezy po stronie komputera... A szukales nowszego biosa w ktorym byc moze ten problem rozwiazuja?

Mam najnowszego biosa ze strony lenovo, wiec to nie tu problem. Na jednym forum ktoś napisał że to problem, nie wiem czy się dobrze wyrażę z "prądem" a dokładnie coś z napięciem(nie wiem czy sie nie wygłupiłem :) ) i że pierwszy lepszy elektronik powinien sobie poradzić. niestety nawet nie wiem gdzie szukać pomocy :(
    farmer
    Level 29  
    Ze schematu wynika, że kontrola napięcia baterii realizowana jest przez prosty układ - patrz załącznik, napięcie kontrolne trafia na kontroler KBC H8 i może to jest przyczyną usterki.
    XjanekX
    Level 10  
    farmer wrote:
    Ze schematu wynika, że kontrola napięcia baterii realizowana jest przez prosty układ - patrz załącznik, napięcie kontrolne trafia na kontroler KBC H8 i może to jest przyczyną usterki.

Qrde tylko mi to nie za wiele mówi :)(kontroler KBC H8) może jakieś pomysły gdzie lub do kogo można się zgłosić z takim problemem
    gabik001
    Level 37  
    A masz stara baterie? Moze moznaby przlozyc elektronike?
    XjanekX
    Level 10  
    gabik001 wrote:
    A masz stara baterie? Moze moznaby przlozyc elektronike?

Tak mam obie baterie na każdej to samo. nowa napewno 100% sprawna co do starej to nie jestem pewnien nie mam obecnie gdzie sprawdzić
    gabik001
    Level 37  
    Jak nowa 100% sprawna bo dzialala na innym to widac ze wina lezy po stronie laptopa a nie baterii... I byc moze stara bateria tez jest sprawna.
    Pozdrawiam
    XjanekX
    Level 10  
    no tak do tego już doszliśmy tylko jak temu zaradzić, jakiś serwis ?? może na forum jest ktoś kto by umiał i miał chęć się tym zając, oczywiście nie za darmo :) ??