Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fideltronik Ares 500 jak naładować AKU ?

12 May 2009 04:11 2103 2
  • Level 12  
    Witam.
    Fideltronik Ares 500 jak naładować AKU ?
    Problem:
    Mój UPS uległ przeciążeniu i od tamtej pory w ogólnie nie reaguje na podłączenie go do sieci energetycznej.
    Moc skuteczna UPS-a to 300W - podłączyłem go pod komputer z zasilaczem 520W + monitor 19'' CRT.
    Co prawda pod zasilaczem komputera nie było obciążenia 520W, ale łączna moc na pewno przekraczała wraz z obciążeniem monitora owe 300W mocy skutecznej UPS-a.
    Do czasu kiedy nie zabrakło prądu w mieszkaniu UPS pracował.
    Jednak kiedy nastąpiło zasilanie z baterii UPS odmówił posłuszeństwa i nie ma się co dziwić.

Pytanie główne:
    Sprawdzałem miernikiem napięcie na tej baterii - niestety wynosi ono 0.07V.
    Stąd wnioskuje, że albo nie działa bateria (uszkodzenie), albo jej ładowanie za pomocą elektroniki UPS-a.
    Czy jest możliwe podłączenie AKU (12V) znajdującej się wewnątrz tego UPS-a pod prostownik samochodowy w celu naładowania go?

PS.
    Oczywiście po rozkręceniu przyglądałem się elektronice tego UPS-a jednak nie było widoczne żadne jej nadpalenie.
    Znajdującego się wewnątrz bezpieczniki również nie były poprzepalane.
    Z kolei bezpiecznik (główny?) znajdujący się z tyłu UPS-a został przeze mnie wymieniony.

Info:
    UPS: Fideltronik Ares 500
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 16  
    Napięcie 0,07 V na baterii mówi o śmierci baterii i ładowanie jej czymkolwiek nawet prostownikiem nie da żadnego efektu. Tak już jest, że napięcie na akumulatorach nie moze osiągnąc granic 0 V.
  • Level 12  
    Dzięki, sprawa stała się jasna.