Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf IV 1.9 SDI szarpie przy niskich obrotach...

biszii 12 May 2009 13:13 8936 16
    biszii
    Level 10  
    Witam, mam taki problem mój golfik '98 (bezturbinowy) szarpie na niskich obrotach, gdy mu do gazuje zaczyna płynnie jeździć, przy redukcji na 2 bieg i dodaniu gazu spada wskazówka poziomu paliwa i zapala sie rezerwa gdy przełączę na 3 jest prawidłowy stan paliwa. Bylem na komputerze i pokazuje ze nie ma błędów bylem u elektryka wymienił bezpieczniki, czekam teraz na czujnik biegu wstecznego i czujnik impulsatora prędkości (bo nie mam prędkościomierza z dnia na dzień). Jestem święcie przekonany ze to sprawa elektroniczna bo grzebałem przy tylnych światłach i zrobiłem spięcie i usłyszałem gdzieś z przodu taki "pstryk" jakby bezpiecznik się przepalił lub cos innego. Czytałem na forum o takich przypadkach i nie sadze ze po 2 godzinach by pompa padła albo wtryski. Rozważam także trefny ON bo nie wiadomo co się spodziewać bo naszych Polskich stacjach paliwowych. Ale to mało prawdopodobne bo cały czas tankuje na jednej tylko stacji nigdzie indziej. Pomożecie?
    User removed account
    User removed account  
    biszii
    Level 10  
    elektrit wrote:
    Masz problem z nastawnikiem dawki paliwa.

A gdzie to sie znajduje ten nastawnik dawki paliwa?
    Michu10
    Level 32  
    Nastawnik dawki , można wykonać czyszczenie i nie pytaj jak tylko poszukaj
    User removed account
    User removed account  
    biszii
    Level 10  
    Jestem po szkole samochodowej ale pierwszy raz slysze o takich rzeczach. Jestem w stanie sam wykonac czyszczenia? I sam od tak mogl sie przestawic?
    User removed account
    User removed account  
    biszii
    Level 10  
    elektrit wrote:
    Nie dasz sobie rady, trzeba miec specjalne narzędzia. Ja akurat jestem po szkole medycznej, studiowałem ginekologię, ale nie bał bym się za swój fach.

A do kogo sie moge z tym udac zeby to zrobil?
    biszii
    Level 10  
    A jak mozna sprawdzic czy ten silniczek dziala albo poprawnie dziala?
    biszii
    Level 10  
    Tak silniczek krokowy, a to tez by mialo powiazanie z ta wskazowka poziomu paliwa ze tak mi wariuje?
    Michu10
    Level 32  
    Uwierz mi że lepiej jak zamknę ten temat , tak będzie lepiej dla Ciebie, tam nie ma czegoś takiego ludzie
    biszii
    Level 10  
    Jutro sie wszystkiego dowiem bo przyjda czesci tj. czujnik predkosci i czujnik biegu wstecznego. Jutro napisze czy to bylo wina tego szarpania.
    User removed account
    User removed account  
    biszii
    Level 10  
    Wina byl czujnik predkosci i czujnik biegu wstecznego:) Dzieki za pomoc