Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kurier DHL vs. UPC. Wysyłka roweru. Czy kurier waży i mierzy przesyłkę?

12 Maj 2009 16:04 5088 7
  • #1 12 Maj 2009 16:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 12 Maj 2009 17:38
    AMON86
    Poziom 22  

Kolego a więc tak na stronie przewoźnika wypełniasz wszystko czyli waga, rozmiar czasami jest do zaznaczenia opcja to w środku może być np. szkło, medykamenty itp. Po wypełnieniu całości i ustaleniu kiedy kurier ma przyjechać po paczkę. Gość przyjeżdża wypełnia druk i zabiera praczkę to wszystko no i jeszcze pobiera opłatę jeśli ma to być płacone przy nadaniu paczki. Ja osobiście polecał bym ci DHL-a. Korzystałem już wiele razy z ich usług i zawsze wszystko było ok. Z UPS nie mam dobrych wspomnień, wiec jeśli chodzi o mnie to nie polecam UPS-a. :) Osoba do której wyślesz rower niech otworzy paczkę przy kurierze i sprawdzi czy wszystko jest tak jak ma być w razie czego żeby od razu wypełnić formularz reklamacji.

0
  • #3 12 Maj 2009 20:24
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 12 Maj 2009 20:51
    AMON86
    Poziom 22  

To mi się nie podobało, że jak dostałem paczkę ewidentnie uszkodzoną przez kuriera to nie mogłem zgłosić reklamacji, ciężko było jakiekolwiek uzyskać informacje co z tym "fantem" dalej robić. A jak już udało mi się złożyć tą reklamacje to jej nie uwzględnili jej mimo, że odwoływałem się od decyzji a całość była bardzo dobrze udokumentowana. Pewnie tak z reklamacjami jest w większości firm, ale ta wyjątkowo nie przypadła mi. A kurier przynoszący paczkę, ogólnie rozwożący paczki w mojej okolicy to jest z niego kawał h..ja, ham niewychowany ciul.

0
  • #5 12 Maj 2009 21:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 12 Maj 2009 21:04
    AMON86
    Poziom 22  

Po tym zdarzeniu bardzo się zraziłem do tej firmy i nikomu ze znajomych jej nie polecam. Żeby zawartość paczki była jakaś nie wielka to pół biedy jeszcze bym przebolał, ale przez nieudolność jakiś baranów straciłem kilkaset zł.

0
  • #7 12 Maj 2009 21:37
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 13 Maj 2009 18:10
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto