Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikroprocesor HC908GZ16 - program : czujnik temperatury LM35

snajper1985 12 Maj 2009 16:28 2058 3
  • #1 12 Maj 2009 16:28
    snajper1985
    Poziom 9  

Cześć, czy miałby ktoś i czy mógłby umieścić kod do przesyłania danych z czujnika temperatury przez ten procek, a potem z procka na wyświetlacz (np.2x16), na którym pokazana byłaby temperatura. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.
    Przeniosłem z Programowanie ogólne.
    [Dr.Vee]

0 3
  • #2 13 Maj 2009 10:29
    prokopcio
    Poziom 29  

nie wnikając mocno w temat chciałęm zauważyć, że LM35 nie przesyłą danych bo to jest czujnik analogowy i najpierw trzeba z niego sygnał doprowadzić do jakiś przyswajalnych dla przetwornika A/C wartości (np poprzez wzmacniacz operacyjny) a później właśnie procesorem poprzez przetwornik A/C zmierzyć napięcie i przeliczyć na temperaturę.... to po pierwsze....
    po drugie o dużo łatwiej wykorzystywać czujniki cyfrowe w których wszystko jest zintegrowane i można odebrać gotową wartość liczbową dokadną, sklalibrowaną bez użycia A/C i od razu przeliczoną na stopnie.
    po trzecie jest dział o mikrokontrolerach i bardzie do niego pasuje ten temat niż tutaj.

0
  • #3 13 Maj 2009 11:59
    snajper1985
    Poziom 9  

Mogłeś darować sobie tego posta. Przecież o tym wszystkim wiem. a czujnik podłączony mam pod PTB0. Musze z tego skorzystać, bo ten mam w projekcie. Miałby ktoś może taki program obsługujący ? Ten procek ma przetwornik ADC 10 bitowy.

0
  • #4 18 Maj 2009 23:11
    Wat
    Poziom 13  

Witam,

Pokaż najpierw schemat ideowy urządzenia.

pozdrawiam

0