Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Smart Chip'y" i regeneracja tonerów do laserówek

fest 06 May 2004 16:25 3705 6
    fest
    Level 22  
    Jakiś czas temu zadałem pytanie dotyczące lexmarka optra T 620 o sposób zresetowania chipa w catrridge'u. Smart chipy zabezpieczają większość obecnie produkowanych tonerków, co utrudnia ich regenerację w dotychczas bardzo popularny sposób dosypując toneru itp. Bardzo proszę kolegów, którzy zderzyli sie z tym tematem o wymianę doświadczeń. Myślę że temat jest nie mniej atrakcyjny jak dolewanie tuszu do epsonów.
    e-xtech
    Level 16  
    Problem z chipami jest bardziej złożony, jeśli to są chipy takie jak w epsonie to ok - bo je daje się resetować, znacznie gorzej wygląda sprawa np w poruszanym temacie regeneracji tonerów do kserokopiarek Sharp gdzie po określonym czasie chip ulega przepaleniu.

W załączeniu umieściłem spis łatwodostępnych chipów z cenami detalicznymi.
    fest
    Level 22  
    Podałeś ceny żywcem z agawy. Szperając u dostawców i w internecie znalazłem juz nieco lepsze np 60 pln netto za chip do leźmarka e320. Ale nadal to nie to. W swoim wspomnianym wcześniej poście o lexmarkach T620 pisałem że w stanach resetują chipy do tych drukarek za 4 $. Sam zobacz jak to sie ma do załączonego spisu. A skoro je resetują to znaczy że my tez możemy. W przepalanie chipu jakoś nie chce misię wierzyć bo niby co w nim jest w środku bezpiecznik? połączony w szereg z wejściem adresowym pamięci? a jeśli struktura zachowa się dziwnie i nie przepali sie bezpiecznik tylko wejdzie w zwarcie? Moim zdaniem jest to jakaś blokada ewentualnie kodowanie, jak w pamiątce użytej w lexmarku, czyli ds3224 typu 1 wire z jakimś dziwnym kodowaniem którego jeszcze nie rozumiem ( pewnie z braku czasu ).
    dagsystem
    Level 11  
    Panowie ...... powoli
    Zajmuję sie regenaracją tonerów Optry serii S,M,T od 7 lat i wiem jedno, że nigdy nie mozna być pewnym iż zakupiony chip będzie działał. Problem wynika z tego, że LEXMARK bardzo często zmienia firmware i nawet drukarki różniace się czasem produkcji o 1 m-c mogą nie działać na tym samym chipie!. Ja osobiście nigdy nie obiecuję Klientowi że zaregenerowny toner zostanie "kupiony" przez jego drukarkę (moje ryzyko). Próbowałem chipów od różnych dostawców ale to niczego w tej materii nie zmieniło. Znalazłem na sieci jednego dostawcę który obiecuje "złote góry" ale nie mam możliwości go sprawdzić (dla poszerzenia wiedzy można odwiedzić: http://scc-inc.com/default2.aspx).
    Jako ciekawostkę powiem, że każdy chip posiada zaprogramowany jakiś numer seryjny a ja mam kilku Klientów u których zainstalowany chip zgłasza się w drukarce z numerem seryjnym zerowyn 00000000 i jest to coś wspaniałego bo taki chip jest "wieczysty" . Dosypuje się tylko proszek i to chodzi od 5 lat bez przerwy !
    DanyS
    Level 12  
    dagsystem

Witaj jak to możliwe że zgłasza się z nr 0000000

czy taki numer przejdzie w x736.

Ps da sie zmienić gdzieś w epromie liczniki tej drukarki, lub zachować chociaż obecne.