Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV PHILIPS 32PF9830 - problem ze zdalnym sterowaniem - pilot

12 Maj 2009 17:48 2559 4
  • Poziom 19  
    Witam
    Mój PHILIPS częściowo przestał reagować na pilota. Działa tylko siła głosu i MUTE. Miga wtedy dioda zarówno na pilocie jak i na telewizorze. Wszystkie inne przyciski powodują miganie diody na pilocie, ale nie miga dioda w telewizorze. Z przycisków na telewizorze działa wszystko co powinno.Baterie w pilocie oczywiście nowe. Waszym zdaniem padł pilot, czy coś w telewizorze? Pilot jest drogi i nie chcę kupować w ciemno, a nie mam nikogo znajomego z takim telewizorem, żeby sprawdzić.

pozdrawiam
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 40  
    Weż pilota do sklepu z TV gdzie są Philipsy i sprawdzasz na nich. Cena pilota w salonie to drogo na Wolumenie nowego kupisz za 20zł w trochę gorszym wykonaniu.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 29  
    Sugestia kolegi z sprawdzeniem pilota na innym tv jest dobra , natomiast dalsza cześć postu to zupełne dyletancctwo :
    satgal napisał:
    Cena pilota w salonie to drogo na Wolumenie nowego kupisz za 20zł w trochę gorszym wykonaniu.
    Kolega nie wie o czym mówi , proponuje kupno jakis tanich pilotów z których żaden nie będzie działał jak należy.
    Pilot oryginalny to RC4310 dość ciężki i do niego nie ma tanich chińczyków , są zamienniki trochę droższe , na wolumenie raczej nie kupisz bo kilka firm co się dobrze zna na pilotach już nie przyjeżdza.
    W tym przypadku na 100% jest uszkodzony pilot i to nie do naprawy. Jak się trochę potrudzisz to możesz kupić oryginał drożej , ale nie za 228 zł i kupuj tylko nowy pilot , bo będziesz miał 2 uszkodzone.
  • Poziom 40  
    Akurat sam używam takiego TV LCD z oryginalnym pilotem a że nie raz trafia się taki sam TV do naprawy i z kompletowania to wiem na którym stoisku kupić za 20 zł i do tej pory jakoś się nie zawiodłem bo mam na czym porównać oryginał z tym tanim. Jak by kolega miał tyle lat praktyki co ja to by nie dawał pochopnych opinii. Dodać należy że oryginalny pilot do tego TV jest tak cężki i wielki że podróbka ma same plusy. Za cenę pilota oryginalnego kupiłem na aukcji cały TV z nim do naprawy ( po wymianie tr w inwerterze) używam go cały czas.
  • Poziom 19  
    Pilot jest cięzki, bo taki ma być. Ma metalowo-plastikową obudowę i dodatkowo ciężarki w środku 8-O Chyba zapoluję na oryginał na Allegro. Miesiąc temu widziałem taki za 100 PLN

Temat uważam za wyczerpany, zamykam.