Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator obrotów U-118/1

sebek3 12 Maj 2009 19:01 5986 4
  • #1 12 Maj 2009 19:01
    sebek3
    Poziom 27  

Witam, mojej mamie zepsuł się regulator obrotów z maszyny do szycia [łucznik] W środku znalazłem wylany kondensator. Niestety ma zdarte oznaczenia, jedynie co udało się odczytać to napięcie 250V. Czy ktoś możę wie jaką pojemność powinien mieć ten kondensator ? Schematu nie znalazłem.

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Juz wiem, że ma tam być 0.1uF. Pod reką na chwile obecną mam tylko 0.22uF. Czy regulator bedzie działąc z takim kondensatorem ?

0 4
  • #2 12 Maj 2009 20:20
    Radzio M.
    Poziom 32  

Różnica to 0.12uF , możesz spróbować.

0
  • #3 27 Sie 2009 11:16
    gego
    Poziom 15  

sebek3 napisał:

Juz wiem, że ma tam być 0.1uF. Pod reką na chwile obecną mam tylko 0.22uF. Czy regulator bedzie działąc z takim kondensatorem ?

On chyba pełni tylko rolę kondensatora przeciwzakłóceniowego. U mnie też napuchł i miał zwarcie więc wymieniłem na 0,22uF. Wszystko działa.

0
  • #4 27 Sty 2010 06:43
    widuch sławomir
    Poziom 10  

Nie wiem chłopaki, ale ten kondensator jest odpowiedzialny za niskie obroty w maszynie. Jak mi go facet wyciął, zostały tylko największe, tak jak by maszyna pracowała bezpośrednio podłączona do prądu.

0
  • #5 18 Lut 2010 11:30
    renotap
    Poziom 9  

Myślę że regulator został żle zmontowany. Przed zamontowaniem pedału sprawdziłem czy działa, specyjalną zworę ruchomą przymocowałem nitką bardzo silną prowadząc ją przez najbliższe otwory wentylacyjne w obudowie naprzemian i zawiązując względnie innym sposobem trzymać aby zwora siedziała stabilnie w gnieżdzie . Po zamontowaniu kabla i włączeniu do prądu izolowanym śrubokrętem naciskając lub luzując zworę powinniśmy osiągnąć zmianę obrotów silnika. Natomiast zwora zamontowana w pedale działa po pełnym naciśnięciu osiągając pełną moc i obroty silnika w tym czasie prąd omija regulatory węglowe. Montowanie pedału zaczynamy od włożenia sprężyny w zwore następnie trafić spręzynę w gniazdo pedału zachaczając równocześnie ogranicznik pedału następnie przytrzymując pedał aby ogranicznik trzymał naciskamy do momentu pokrycia otworów osi, montujemy oś i wszystko gotowe . Proszę niezapomnieć przeciąć nić wcześniej przywiązaną. Życzę powodzenia

0