Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulator obrotów U-118/1

12 May 2009 19:01 7087 4
  • Level 28  
    Witam, mojej mamie zepsuł się regulator obrotów z maszyny do szycia [łucznik] W środku znalazłem wylany kondensator. Niestety ma zdarte oznaczenia, jedynie co udało się odczytać to napięcie 250V. Czy ktoś możę wie jaką pojemność powinien mieć ten kondensator ? Schematu nie znalazłem.

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Juz wiem, że ma tam być 0.1uF. Pod reką na chwile obecną mam tylko 0.22uF. Czy regulator bedzie działąc z takim kondensatorem ?

• Level 34  
    Różnica to 0.12uF , możesz spróbować.
  • Level 15  
    sebek3 wrote:

Juz wiem, że ma tam być 0.1uF. Pod reką na chwile obecną mam tylko 0.22uF. Czy regulator bedzie działąc z takim kondensatorem ?

On chyba pełni tylko rolę kondensatora przeciwzakłóceniowego. U mnie też napuchł i miał zwarcie więc wymieniłem na 0,22uF. Wszystko działa.
  • Level 11  
    Nie wiem chłopaki, ale ten kondensator jest odpowiedzialny za niskie obroty w maszynie. Jak mi go facet wyciął, zostały tylko największe, tak jak by maszyna pracowała bezpośrednio podłączona do prądu.
  • Level 9  
    Myślę że regulator został żle zmontowany. Przed zamontowaniem pedału sprawdziłem czy działa, specyjalną zworę ruchomą przymocowałem nitką bardzo silną prowadząc ją przez najbliższe otwory wentylacyjne w obudowie naprzemian i zawiązując względnie innym sposobem trzymać aby zwora siedziała stabilnie w gnieżdzie . Po zamontowaniu kabla i włączeniu do prądu izolowanym śrubokrętem naciskając lub luzując zworę powinniśmy osiągnąć zmianę obrotów silnika. Natomiast zwora zamontowana w pedale działa po pełnym naciśnięciu osiągając pełną moc i obroty silnika w tym czasie prąd omija regulatory węglowe. Montowanie pedału zaczynamy od włożenia sprężyny w zwore następnie trafić spręzynę w gniazdo pedału zachaczając równocześnie ogranicznik pedału następnie przytrzymując pedał aby ogranicznik trzymał naciskamy do momentu pokrycia otworów osi, montujemy oś i wszystko gotowe . Proszę niezapomnieć przeciąć nić wcześniej przywiązaną. Życzę powodzenia