Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik ALPHARD LW1200

06 Maj 2004 16:48 4238 13
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Rozumiem, że chcesz zrobić subwoffer b-r, tak??? Z tego co program policzył (i jeżeli wierzyć parametrom producenta) obudowa powinna mieć około 45l brutto, strojona tak na 38Hz. Impuls powinien wynosić w takim momencie około 14ms. I jeżeli się nie myle rurka mogłaby mieć (bass reflex) 82mm średnicy i 180mm długości. Ale mam pytanie, czy coś już czytałeś w jaki sposób wykonuje się taką obudowę??? Jak nie to polecam poczytać sobie http://subwoofer.t17.ds.pwr.wroc.pl/ o tym jak zrobić obudowe :) (no i nie tylko)
    Wymiary:
    Szerokość 360mm
    wysokość 575mm
    głębokość 220mm

Wymiary możesz zmienić według własnych upodobań, ale tak by objętość się nie zmieniła. Do tego wytłumiłbym ściankę za głośnikiem 2cm gąbką, to chyba wszystko :) Pytnie tylko czym to będziesz napędzał i czy masz filtr dolnoprzepustowy??? Pozdr i powodzenia.
  • Poziom 20  
    Hmm, moze i ja bym sie wzial za lw1200.. :) Dziurka na BR ma być tak jak głośnik (na środku) tylko pod nim?
    Chyba typowa aplikacja TDA7294 + filtr dolnoprzepustowy (tan najpopularniejszy- z AVT) wystarczą prawda?
    pozdr
    bb
  • Poziom 17  
    Głośnik można skierować w podłogę, wtedy równomiernie rozchodzi się bas (nie ma podbić), natomiast otwór b-r możesz dać na bocznej ściance np. na środku :) TDA 7294 dla wersji 4ohm'owej będzie spox (90W), ale już dla wersji 8ohm'owej moc będzie wynosiła 60 z kawałkiem. A nim większa moc wzmacniacza tym lepsza kontrola głośnika. Zresztą alphardy znane są z tego, że najlepiej współpracują z mocnymi wzmacniaczami :) Pozdr
  • Poziom 20  
    a jak dam na dół głośnik to nie będzie mi rezonowała podłoga (panele)?? I czy pod spodem w pokoju nie bedzie wszystko brzdekako:)? Poza tym lubie widziec jak "skacze" glosnik :) Tak reasumując to czy jest jakaś rożnica w odbiorze dzwieku w tych dwuch ustawieniach woofera?
    pozdr
    bb

• Spec od akustyki
    z innych gotowych rozwiazan, to skrzynka o szerokosci 32cm, wysokości 44 i głebokosci 34cm (wszystko to wymiary wewnetrzne) głośnik w przedniej scianie pod spodem rura o srednicy 7cm i długości chyba 16cm. tak zrobiłem. całość oklejam wykładzina, daje krate i narozniki. jak skoncze to dam znac co z tego wyszło i jak brzmi.
  • Poziom 20  
    o, bardzo bym prosil :) Na kiedy planowane zakonczenie prac? :)
    pozdr
    bb
  • Poziom 24  
    Przecież Alphard podaje parametry jakie mu się podoba, a w rzeczywistości są całkiem inne.

Daruj sobie obliczanie, bo to nic nie da.

Wiem, że się czepiam, ale tu widzę nikt nie potrafi zrozumieć, że te głośniki są do ****.
  • Poziom 17  
    :arrow: Igod
    Zdaje sobie sprawę z tego, że alphardy są do d... , no jak dla mnie poza lw800, bo pod względem cena/jakość jest niezły :) Ja starałem się pomóc, ale wiem, że najlepiej byłoby poprostu pomierzyć mu parametry T-S, ale wątpie, żeby kolega miał takie możliwości, więc jedyne na czym można się opierać to www.eltaj.pl :) Lepiej chyba na tym niż na niczym :P

• Spec od akustyki
    zakonczenie prac planowane zaraz po zakonczeniu maturki pisemnej, czyli od srody

• Spec od akustyki
    jak zwykle dziękuję w takiej sytuacji. (plis moderatorzy nie wywalajcie tego... wypada podziekowac :D )