Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 1.9tdi dziwna usterka

12 Maj 2009 19:12 4473 5
  • Poziom 26  
    Prosze o pomoc bo nie wiem gdzie ma tego szukac.Dzisiaj rano po przejechaniu okolo 20km puscilem gaz dojezdzajac do miejscowosci i o dziwo jakby byl zalaczony tempomat-auto ciagnelo do przodu.Wcisnalem sprzeglo i obroty skoczyly na full.Zatrzymalem sie na poboczu natychmiast i wyciagnalem kluczyk,ale auto nie zgaslo.Wrzucilem nie myslac dlugo bieg,wcisnalem hamulec i puscilem sprzeglo-dopiero wtedy zgasl silnik.Zauwazylem ze temperatura skoczyla mi na czerwone,anigdy przedtem nie doszlo mi nawet do polowy wskaznika.Auto sholowalem do domu i poszedlem do znajomego mechanika z ulicy.Kolega wzial komputer i podlaczyl sharana.Okazalo sie ze nie ma usterek zwiazanych z elektronika,cisnieniami itp.Wszystkie odczyty idealnie.Po odpaleniu juz zimnego silnika praca calkowicie normalna i nie rosna obroty,a wrecz przeciwnie nie ma sily i pracuje jakby na 3 gary,jednak sprawdzalismy i wszystkie wtryskiwacze pompuja,czyli pompa ok.Auto pracuje jak traktor i zostawia za soba doslownie gesta biala mgle.Nie nadaje sie do urzytku.Do tego grzeje sie znacznie szybciej i bardziej niz poprzednio.Nasowa mi sie uszczelkja pod glowisa,ale ona jest metalowa i chyba trudno ja uszkodzic,aczkolwiek nie jestem w tym fachowcem.Acha i teraz tak.Jak jest zimny nie rosna obroty ale nie ma siuly i strasznie kopci.Jak sie zagrzeje to obroty juz zaczynaja rosnac bardzo,ale na chwilke(juz nie testowalem go tak dlugo i nie zagrzalem jak poprzednio w trasie,wiec i nie dopuscilem do tego zeby nie chcial zgasnac z wyjetym kluczykiem.
  • Poziom 35  
    Moim zdaniem turbina puszcza olej. Jaki jest przebieg tego silnika ?
  • Poziom 26  
    samochod byl sprowadzony z przebiegiem 120tys. w tej chwili ma 260tys.........co do turbiny-silnik pracuje rowno(nie skacza obroty 900),jednak jakby na 3 cylindry(tak slychac),i strasznie sie trzesie oczywiscie silnik.Jakby byla urwana lapa a nie jest.Dodac chcialem ze jezdzilem na paliwie BIO z orlenu przez ostatnie kilka miesiecy.
  • Poziom 34  
    kolega @stomat dał trafną diagnozę, silnik dostał do dolotu sporą dawkę oleju z turbiny i wcale się nie zdziwię jak widok po demontażu będzie taki :

Sharan 1.9tdi dziwna usterka
  • Poziom 26  
    Calkiem mozliwe.Jednak kolego auto nadal pali.Przejechane bylo od momentu usterki tylko ze 2km.Wymontowywane byly po kolei wtryski i w kazdym przypadku po wyjeciu silnik reagowal gwaltownym spadkiem mocy.Sprawdzone zostalo do tego komputerowo i cisnienia na tlokach sa prawidlowe.Olej owszem mi wzielo i dlatego chyba zmuszony bede sie zgodzic z kolega co do tej turbiny,jednak chyba nie zdazylo sie jeszcze nic zniszczyc az tak bardzo.W silniku nic nie grzechocze i pracuje i normalnie nawet przy bardzo duzych obrotach tylko jakby nie na wszystkich cylindrach,choc pracuja wszystkie.

Tak zapytac chcialem tylko fachowcow.Bo jesli mam wymieniac spezarke to czy nie lepiej zalozyc od 110KM ze zmienna geometria lopatek.Pytanie brzmi:czy p;odlaczenie jej jest dokladnie takie samo,czy nawet jesli nie bedzie wzrostu mocy bo wydaje mi sie ze komputer ja bedzie blokowac do momentu przeprogramowania pamieci,to czy wszystko bedzie sie zachowywac jak przy orginalnej turbinie.
  • Poziom 12  
    Witam. Co racja to racja. Padło turbo i wygnało olej do kolektora ssącego. Jak auto pali to nic się więcej nie stało. Wymień turbinę i będzie spoko. Myślę że sama wymiana turbiny na taką jak w 110KM ze zmienną geometrią nic ci nie da. Trzeba będzie jeszcze podjechać do tuningowca. Sama turbina też jest trochę inaczej sterowana. Bo w 90 KM steruje ciśnieniem a 110 Km podciśnieniem.