Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani wzmacniacz, co kupić ? Czy będzie to działać ?

piotrek power 12 Maj 2009 20:40 1111 2
  • #1 12 Maj 2009 20:40
    piotrek power
    Poziom 27  

Witam.

Na allegro znalazłem kilka wzmacniaczy w cenenie 50-60złotych + wysyłka.

Nie mogę wskazać linków do aukcji, podam link ogólny do wzmacniaczy:
    http://www.allegro.pl/714_wzmacniacze.html?id=714&view=gtext&order=p&change_view=1

Chciałbym się dowiedzieć jaką one faktycznie posiadają moc RMS.
    Na aukcjach podawane jest różnie od 25W do nawet 100W RMS w cenie do 60złotych.

Gdzie niegdzie piszą że pobór prądu to 5A.
    Co by znaczyło że, 5A * 12Volt = 60Watt RMS, na 2 kanały czyli 30W RMS ??
    Pytanie przy jakich zniekształceniach. Podawane jest THD poniżej 1%, ale przy pełnej mocy również będzie mniej niż 1%, wydaje mi się że nie bardzo.

A teraz do czego będzie mi potrzebny ten wzmacniacz.
    Otóż. Zrobiłem sobie taką obudowę na głośniczki 13tki (ok. 15-30W RMS)
    Mam 4 takie głośniki w dwóch obudowach, i zasilam je ze wzmacniacza z głośników komputerowych 2x2 Watt RMS, no i "trochę" brakuje mocy

Teraz mam podłączone 2 głośniki 10tki, pod ten wzmacniacz i w ogóle sobie nie radzi.
    Jak podłącze te głośniczki pod radio samochodowe 2x10 W RMS to różnica jest ogromna.
    Tak więc pomyślałem sobie aby zakupić wzmacniacz, wówczas mógłbym podłączyć mój zestaw 4 głośników. A dźwięk biorę z odtwarzacza MP3 preznośnego.

Tutaj mam jeszcze takie pytanie, czy pod te tanie wzmacniacze mogę podpiąć bezpośrednio mój odtawrzacz czy muszę używać również tego wzmacniacza z głośników komputerowych?
    I jaką orintacyjną moc mogą mieć te tanie wzmacniacze ??

Pozdrawiam
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 2
  • #2 12 Maj 2009 21:05
    bruns
    Poziom 30  

piotrek power napisał:
    Witam.

Na allegro znalazłem kilka wzmacniaczy w cenenie 50-60złotych + wysyłka
    Powinno się pisać o nich "osłabiacze" a nie wzmacniacze ponieważ średniej klasy radio samochodowe ma więcej mocy na kanał niż ten wzmacniacz . Dostałem od kumpla taki niby wzmacniacz VK z napisem na obudowie mos-fet power supply . Do dziś się taczam ze śmiechu jak go rozkręciłem i zajrzałem co jest w środku . Koło mos fetów to on może tylko leżał .

0
  • #3 16 Maj 2009 14:22
    Kolas0522
    Poziom 15  

Ja mam na sprzedaz wzmacniacz 260 watt za 200 zł;p Teac 8 ohma;]

0