Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwrotnica dwukierunkowa do TV i SAT jednym kablem

12 Maj 2009 22:14 2684 9
  • Poziom 11  
    Mam kilka pytań odnośnie wykorzystania zwrotnic do przesyłu sygnału TV i SAT jednym kablem:
    1. czy są one dwukierunkowe tzn. na obu końcach mogę zastosowań te same urządzenia?
    2. czy w kablu jeden sygnał np. TV może iść w jedną strunę, a jednocześnie SAT w drugą?
    3. czy odległość 70m od anteny do dekodera dla sygnału sumowanego nie będzie stwarzał problemów?
    pozdr i dziękuje za pomoc
    Irek
  • Poziom 34  
    AD.1 No da radę ale nie będzie to działać jak powinno .
    Sumator sumuje sygnał TV i SAT , w rozdzielaczu są filtry wycinające odpowiednie pasmo.
    Ad 2 Nie ma różnicy sygnał po prostu jest w kablu :D
    Ad 3 Nie ma takiej możliwości chyba ze chcesz użyć multibanda
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwerter_satelitarny#Konwerter_Multiband
    UWAGA! Jaki jest obecnie sygnał na tym kablu ? Czy został już położony czy to dopiero plany.
  • Poziom 11  
    Ad.1. ok, może być rozdzielacz, ale co wybrać, żeby sygnał przechodził w 2 kierunkach? patrz pt.2
    Ad.3. kabla jeszcze nie ma, ale planuje zrobić coś takiego:

Dekoder1###########|zwrot|<----azart
    AntSAT-->|zwrot|<--10m-->|nica2|-----50m---->|zwrot|--10m--|zwrot|-->TV2
    TV1<------|nica1|############# azart--->|nica3|--10m--|ncia4|-->Dekoder2

problem jest taki, że na odcinkach 10m nie można położyć drugiego kabla
    zadziała? proszę o ewentualne uwagi
  • Poziom 34  
    Azart ?? Mozesz to przynajmniej w pancie narysować ?
  • Poziom 35  
    zume napisał:

1. czy są one dwukierunkowe tzn. na obu końcach mogę zastosowań te same urządzenia?

Możesz zastosować dwa sumatory.Jeden szumuje sygnał a drugi (odwrócony) rozdzieli sygnał na TV i SAT.
  • Poziom 11  
    Jest obrazek, azart to zbiorcza antena naziemna.
    Na odcinkach 10 i 15 m nie można położyć drugiego kabla.
    Proszę o sugestie jak to rozwiązać. Przy TV2 nie można zainstalować anteny.

• Poziom 35  
    Wydaje się że technicznie jest to do wykonania ale jednak trochę strat będzie na 4 sumatorach tv-sat i 75 metrach kabla.
  • Poziom 34  
    zume napisał:
    Jest obrazek, azart to zbiorcza antena naziemna.
    No to wystarczy ją tylko raz podłaczyć

Przy TV2 nie można zainstalować anteny.

No to konwerter podwójny twin , chyba nawet to narysowałeś.
  • Poziom 11  
    Jest szansa dołożenia drugiego kabla, czy takie rozwiązanie ma szansę powodzenia? Chodzi głównie o odległość tzn. około75 m

• Poziom 19  
    Witam !

...hmm...da radę ale...ta druga zwrotnica na dole rys. przy TV to raczej będzie specjalne gniazdo na ścianie (w takowym już jest rozdzielacz) a ten AZART to po prostu wprowadzisz sygnal do kabla SAT sygnal telewizji naziemnej ?!

...no i przy 75mb kabla (rozumiem że do tego drugiego TV, radzę użyć chol..nie dobrego kabla z malymi stratami - potróny ekran, spieniony dielektryk i takie tam "gut" parametry) potrzebny będzie chyba wzmacniacz sygnału tak może po 10 m od anteny (konwertera) albo i przy samej antenie zaraz (ale czy na 75mb nie zacznie się kaszanić napięcie zasilające konwerter hmm...???)

...może lepiej byłoby zastosować jednak konwerter quattro i multi switch (będzie drożej ale powinno działać), kiedyś męczyłem instalację w mini-hotelu (takie mini że najdłuższe kable ok 50m, cięte jednak w paru miejscach i raczej średnio marnej jakości...nie ja je kładłem pod tynk a elektrycy, miej ich Panie w opiece...com się namęczł z zanikaniem polaryzacji...no ale...)

chociaż podłączyłem już we młynie hehe...40m kabla i działało ale spadek sygnału było widać jak nic (tak do 20-25m niezauważalnie)

...no więc wg. mnie dobre kable, wzmacniacz Sat do tego drugiego TV ( bo z rysunko schematu wynika że 1-szy TV będzie blisko), porządne gniazda TV/SAT i powinno się udać

pozdro

pasc