Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E39 530d - radio nie działa po odwrotnym podł. aku.

12 Maj 2009 22:16 17392 14
  • Poziom 17  
    Witam!

BMW e39 530d, podlaczony byl odwrotnie akumulator.

TV dziala, komputer tez i klima i nawigacja i telefon. Tylko radio milczy i dzwieku nie ma, nie da sie wlaczyc radia. Radio to kaseciak z prawej ma ekran z TV. Rocznik 2009. Bezpieczniki posprawdzane z tylu i z przodu. Cos jeszcze moglo pasc? Jak sie to radio wyciaga?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 14  
    Sprawdz czy modół komfortu taki biały z radiatorem jest z nim wszystko ok. Znajduje sie on pod schowkiem pasazera. a radio mogło ci samo w sobie pasc.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 37  
    W bagażniku z lewej strony jest tuner radiowy a w nim jest też bezpiecznik.
  • Poziom 14  
    końcówke m.cz w radiu zobacz
  • Poziom 24  
    BMW E39 rocznik 2009? Ciekawe...
  • Poziom 17  
    Heh wkradl sie hohlik :) 2000 oczywiscie :)

Ale bezpieczniki i tak cale. Bede rozbieral radyjko jutro.
  • Poziom 1  
    Mam pytanko odnośnie radia. Czy udało ci się ustalić co było przyczyną że radio nie działało po odwrotnym podłączeniu akumulatora?
  • Poziom 11  
    Witam.
    Czy udało się rozwiązać problem?

Ja mam ten sam kłopot, z tym że mam Navi 16:9 MK 4.
    Też zrobiłem zwarcie i cisza w eterze. Nie ma tylko głosu.
    Żadne odłączanie AKU nie przynosi żadnego skutku.
    Gdzie szukać przyczyny? Proszę o pomoc!

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Panowie jakie macie tunery BM24 CZY 54 chociaż sądząc po roczniku to raczej 24 ale różnie to bywa?
  • Poziom 9  
    witam mam ten sam problem 525d 2000 e39 po rozładowaniu sie aku podłaczyłem pod prostownik i od tego momentu nie idzie radia włączyc cała reszta działa na wyswietlaczu zegar i spalanie
    dajcie znac jak sobie poradziliscie z tym
  • Poziom 9  
    witam ponownie radio zadziałało po kilku krotnym odłaczeniu aku(sprawdzałem miernikiem pobór pradu) takze trzeba probowac, zauważyłem też ze odpowiedzialny bezpiecznik za radio jest w bagażniku nad aku czerwony 10a30v nie wiem jaki nr 56albo 58 tymi bezpiecznikami w schowku pasazera odłaczasz całe urzadzenie a tym tylko radio . Moze sie komus przyda bo ja juz kupiłem a alle.. radio a tu taka niespodzianka zadziałało
  • Poziom 11  
    Witam.
    U mnie nadal nic. Sprawdziłem tuner, sprawdziłem cały panel przedni NAVI mk4 16:9 i nic nie widać żeby coś było wizualnie i fizycznie uszkodzone, spalone itp.
    Nie mam już pomysłu gdzie szukać dalej przyczyny braku radia. CAła reszta funkcjonuje.

Może ktoś z forumowiczów coś zasugeruje.
    Zrobiłem przy okazji FOTO tunera którego wyjąłem. Czy jest możliwość jego ew. naprawy, regeneracji:
    Oto zdjęcia T U T A J

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    U mnie w e39 525tds jak zrobiłem zwarcie też radio sie świeciło i tylko nie było głosu i po wymianie bezpiecznika z tyłu nad akumulatorem jest wszystko ok
  • Poziom 2  
    Witam podepnę się do tematu przeszukałem już chyba wszystko tak mi się zdaje i nie znalazłem schematu tego radia dodam że mam samochód Rover 75 radio BM24 które po prostu przestało działać bezpieczniki sprawdzone końcówki mocy wymienione nie wiem co jeszcze może być nie tak z góry dzięki za wskazówki.
  • Poziom 2  
    Również podepnę się pod temat.
    Samochód miał lekką przewrotkę do rowu, po naprawie okazało się, że radio nie działa ( wersja business CD rok 2002 ) Działa wyswietlacz, można ustawić godzine, datę, lecz radio się nie włącza. Bezpieczniki w schowku sprawdzone - wszystkie OK, w bagażniku sprawdzone - wszystkie OK, z tyłu radia bezpiecznik sprawdzony - też OK.
    Gdzie szukać przyczyny, radio działało do momentu wypadku.